Szczecińscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzewanego o zabójstwo starszej pani. Ciało kobiety znaleziono w jednym z mieszkań na terenie Szczecina. Zarzuty usłyszała także 52-letnia kobieta, która nie udzieliła seniorce pomocy i nie powiadomiła policji o popełnionym przestępstwie. Oboje zostali aresztowani.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada. Ciało zamordowanej kobiety znalazł w jej mieszkaniu sąsiad. To on zawiadomił odpowiednie służby.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, wpadli na trop kobiety, która często przebywała w mieszkaniu seniorki. Jak się okazało, tego feralnego dnia była w mieszkaniu starszej pani razem z innym mężczyzną. Wszyscy spożywali alkohol. Jak informuje policja, między osobami doszło do sprzeczki, w wyniku której seniorka została pozbawiona życia.

Funkcjonariuszom jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać podejrzanych. 37-latek usłyszał zarzut zabójstwa, natomiast 52-latce przedstawiono dwa dotyczące nieudzielenia starszej pani pomocy oraz niezawiadomienia służb o popełnionym przestępstwie.

Kryminalni z KMP w Szczecinie ustalili również, że mężczyzna był już w przeszłości notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Z kolei kobieta odpowiadała za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów.