Rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka już w najbliższą sobotę odbędzie się na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Festyn organizuje szczeciński europarlamentarzysta Europejskiej Partii Ludowej Bartosz Arłukowicz. Poza mnóstwem atrakcji dla najmłodszych, wydarzenie ma być okazją do rozmowy na ważne tematy, którymi na co dzień zajmuje się deputowany ze Szczecina. – Jestem politykiem, który najbardziej ceni sobie spotkania bezpośrednie, a ostatnie dwa lata pandemii powodowały, że okazji do spotkań nie było wiele. Czas to zmienić! – mówi Arłukowicz.

 

Najważniejszy cel festynu? Doskonała zabawa dla najmłodszych mieszkańców Szczecina i okolic

Europejski Dzień Dziecka na Jasnych Błoniach to nowa inicjatywa Bartosza Arłukowicza. Wydarzenie ma połączyć dobrą zabawę z okazją do rozmów na ważne tematy, dotyczące m.in. ochrony zdrowia czy spraw, które zaprzątają głowy mieszkańców Szczecina.

– To będzie czas przed Dniem Dziecka. Naszym najważniejszym celem jest zorganizowanie wydarzenia, w trakcie którego najmłodsi mieszkańcy Szczecina będą mogli spędzić czas na dobrej zabawie. W programie zaplanowano wiele atrakcji. Będą dmuchańce, wata cukrowa czy popcorn. Dorosłych zapraszam chociażby na zupę z kuchni polowej. Na scenie nie zabraknie występów młodych artystów, pokazów tańca i iluzji – wylicza Arłukowicz.

Podczas pikniku na Jasnych Błoniach obecne będą także organizacje pozarządowe takie jak np. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

– Zachęcam każdego do wsparcia tej organizacji, do przyniesienia karmy dla psów i kotów – mówi polityk. – Szczeciński WOPR pokaże, jak udzielać pierwszej pomocy, a szczeciński oddział Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaprezentuje wystawę prac swoich podopiecznych – dodaje.

Z Bartoszem Arłukowiczem porozmawiamy o najważniejszych sprawach

Europejski Dzień Dziecka na Jasnych Błoniach ma być okazją do porozmawiania o najważniejszych dla mieszkańców Pomorza Zachodniego sprawach. Bartosz Arłukowicz zapewnia, że gdy dzieci będą korzystać z atrakcji, on przez cały czas będzie dostępny dla ich rodziców oraz dziadków.

– Będę chciał podsumować efekty swojej pracy jako przewodniczący Komisji Specjalnej ds. Walki z Rakiem w Parlamencie Europejskim, a także zaznajomić mieszkańców Szczecina z planami pracy nowo powstałej Komisji ds. Pegasusa, w której będziemy starali się wyjaśnić wszystkie przypadki nielegalnej inwigilacji obywateli. Sytuacja na Ukrainie, inflacja, drożyzna czy raty kredytów to tematy, które są poruszane na każdym kroku. Będę chciał o tych wszystkich sprawach porozmawiać z mieszkańcami Szczecina i okolic – mówi europarlamentarzysta.

Europejski Dzień Dziecka na Jasnych Błoniach odbędzie się w sobotę, 28 maja, w godz. 10:00–16:00.

 

Materiał sfinansowany przez Europejską Partię Ludową w Parlamencie Europejskim