Galeria Szpargałek szykuje się do kolejnego otwarcia. Na półkach trwa właśnie ustawianie ostatnich przedmiotów. Już jutro mieszkańcy będą mogli wziąć je do domów w zamian za wsparcie organizacji pożytku publicznego. „Na zakupy” będzie można się wybrać w godz. 11:00-18:00.

Charytatywna Galeria Szpargałek mieści się w Ekoporcie u zbiegu ulic Arkońskiej i Harcerzy. Od początku jej funkcjonowania, dzięki wpłatom mieszkańców, na konta organizacji pożytku publicznego trafiło blisko 70 tys. złotych.

– Absolutny rekord padł przed dwoma tygodniami. Dzięki charytatywnej Galerii Szpargałek udało się przekazać potrzebującym organizacjom 5714 złotych – mów Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

W najbliższą środę, 13 lutego, po raz pierwszy będzie można wesprzeć Stowarzyszenie Feniks prowadzące m.in. schronisko dla bezdomnych mężczyzn i kobiet. Listę wszystkich organizacji można znaleźć tutaj.

Na półkach jak zwykle czeka mnóstwo przedmiotów. Zostały przekazane przez mieszkańców, którym nie były już potrzebne. Pracownicy Ekoportu wyczyścili je i sprawdzili pod kątem bezpieczeństwa oraz sprawności. I tak w Szpargałku znajdziemy m.in. wiele książek, zabawek oraz obrazów. Tym razem, oprócz mebli, trafiło tu też mnóstwo porcelany oraz kryształów. Wszystkie przedmioty będzie można nabyć w środę, 13 lutego, w godz. 11:00-18:00.

Przypominamy, że w Galerii nie płacimy gotówką. Aby zabrać do domu wybraną rzecz, należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego albo komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.