Już wkrótce, bowiem 22 września, rozpocznie się IV edycja MUSIC.DESIGN.FORM Festival. Uczestnicy koncertów, wystaw oraz warsztatów będą mieli okazję do rozmów i dyskusji na temat obecności minimalizmu w architekturze, ekologii, ekonomii, a także w sztukach wizualnych, designie i muzyce.

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji MDF Festival będzie “minimalizm”. Przypomnijmy, że w ciągu trzech minionych edycji organizatorzy wydarzenia skupili się na tworzeniu widowiskowych premier. Tegoroczna odsłona ma być inna.

“Bauhaus Szczecin” i koncerty na żywo

MDF Festival zainauguruje performance kompozytorski Pawła Mykietyna zatytułowany “Bauhaus Szczecin”. Trwająca około godziny kompozycja to gra muzyczną formą, barwą dźwięku, przestrzenią architektoniczną oraz interaktywnością dzieła muzycznego z odbiorcą. Inspirowane ideą Bauhausu dźwięki mogą okazać się próbą odszukania w formie muzyczno-przestrzennej jej funkcjonalności, innowacyjności, czy też ekonomizacji użytych środków.

Organizatorzy polecają także koncerty Extrawelt Live oraz ExQuarter&Patryk Matwiejczuk.

“Ciekawym wydarzeniem będzie koncert, na którym zaprezentowane zostaną utwory Arvo Pärta, Johna Adamsa, Tomasza Sikorskiego i Michaela Nymana. Orkiestrę poprowadzi Jonathan Stockhammer, dyrygent o nietypowej drodze zawodowej, zaczynał bowiem od sinologii i nauk politycznych, by po pewnym czasie podjąć studia dyrygenckie i kompozytorskie w rodzinnym Los Angeles. Dziś Stockhammer to uznana marka w świecie opery, klasycznej symfoniki, ale także muzyki współczesnej” - czytamy w programie MDF Festival.

Koncert także dla najmłodszych

Na uczestników czeka także koncert terapeutyczny AUTYPODY, który adresowany jest do dzieci od lat siedmiu. Natomiast na wystawie zatytułowanej „Mały wir na środku oceanu", której kuratorem jest Stanisław Ruksza, pokazane zostaną prace wchodzące w dialog z założeniami sztuki minimalnej (minimal art).

Bardzo interesująco zapowiada się również polsko-niemiecka konferencja „Sztuka życia- mniej znaczy lepiej".

Wieczorne iluminacje na elewacji filharmonii

Wszystkie wydarzenia będą prowadzone w siedzibie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Natomiast we wszystkie festiwalowe wieczory elewacja lodowego pałacu będzie pokrywana iluminacjami.

Bilety na wydarzenia dostępne są na stronie internetowej filharmonii oraz w kasie. MUSIC.DESIGN.FORM Festival 2021 odbywa się w ramach projektu Music.Multimedia.Management dofinansowanego z MF EOG oraz ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.