Radny Przemysław Słowik w ubiegłym tygodniu był gościem programu „Studio w Szczecinie.pl”, nadawanego na żywo z bulwarów. Samorządowiec odniósł się do krytyki jaka spadła na niego po interpelacji w sprawie lekcji z użyciem replik broni w jednym ze szczecińskich przedszkoli.

„Dawanie dzieciom replik broni? Jaka jest z tego nauka?” Radny Słowik nadal krytyczny wobec lekcji z replikami pistoletów

Radny Przemysław Słowik broni swojej krytyki lekcji, które odbyły się w Przedszkolu Publicznym nr 41 w Szczecinie. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą żołnierzy oraz dotykać wiernych replik prawdziwej broni. Dyrekcja szkoły tłumaczyła, że na lekcji była grupa rekonstrukcyjna i broń nie była prawdziwa, ale radny nadal uważa, że to niewłaściwie, by uczyć dzieci w takim wieku obcowania – nawet z replikami – broni. Podczas wtorkowego wydania programu „Studio wSzczecinie.pl” polityk podtrzymał swoją opinię:

- Powtórzyłbym to jeszcze raz, bo to poważny temat do dyskusji. Nie ma nic złego w lekcjach służb mundurowych, to ważne zawody z punktu widzenia społecznego. Ale dawanie dzieciom replik broni? Jaka z tego jest nauka? Pięciolatek to nie jest etap rozwoju dziecka, kiedy ono może obcować z bronią – mówił radny Przemysław Słowik. – Dzieci biegają po podwórku i udają, że do siebie strzelają. To pokazuje, że już coś zrobiliśmy nie tak. Dzieciaki nie powinny mieć takich skojarzeń i kierować do siebie z broni. Nad takimi nawykami powinniśmy pracować – dodał radny. Przemysław Słowik jednocześnie zapowiedział, że nie zamierza wnosić o naganę dla dyrekcji placówki, która pozwoliła na takie lekcje.

„Edukacja seksualna w kontekście przedszkoli to nadużycie”

Na pytanie, czy radny byłby za wprowadzeniem lekcji z edukacji seksualnej do młodszych klas, Przemysław Słowik odpowiedział: - Co jest dobrego w broni? Broń to śmierć, w tym nie ma niczego dobrego. Obrona poprzez zadawanie bólu i zabicie drugiej osoby. Edukacja seksualna w kontekście przedszkoli to nadużycie, to powinno być dostosowane do życia 4- czy 5-latków. To żadna masturbacja czy dotykanie dzieci, nic takiego nie miałoby miejsca, bardziej chodzi o budowanie świadomości, uświadamianie dzieci odnośnie swojej cielesności – mówił radny Słowik. – Miłość kontra zabijanie, ja jestem za miłością – dodał.

Wtorkowe wydanie programu „Studio wSzczecinie.pl” nadawane było na żywo z bulwarów. Podczas rozmowy radny Słowik pytany był m.in. o sposoby na opanowanie chaosu w tej popularnej latem części miasta.