W przedświątecznym okresie przewoził tysiące szczecinian, jednak w tym roku będzie inaczej. Świąteczny tramwaj tradycyjnie wyjedzie na szczecińskie tory, ale będzie można go jedynie podziwiać z ulicy.

 

Historyczny wagon ozdobiony wielką, czerwoną czapką oraz setkami światełek to coroczny zwiastun świąt Bożego Narodzenia w Szczecinie. Przejażdżki świątecznym tramwajem za każdym razem wzbudzają entuzjazm wśród mieszkańców i cieszą ogromnym zainteresowaniem. Jednak w tym roku w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną przystrojony bożonarodzeniowy pojazd będzie można podziwiać jedynie z zewnątrz.

– Świąteczny tramwaj w tym roku nie zabierze pasażerów. Zainteresowanie za każdym razem jest tak duże, że ciężko o kilka centymetrów dystansu pomiędzy osobami podróżującymi „Perełką”, nie mówiąc już o wymaganym w tym czasie dystansie społecznym – wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Mimo że bez pasażerów świąteczny tramwaj wyjedzie na ulice Szczecina w trzy najbliższe niedziele: 6, 13 i 20 grudnia. W godz. 16:00–19:00 będzie można go spotkać na trasie: Potulicka – Brama Portowa – pl. Kościuszki – Boh. Warszawy – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Protowa – Potulicka.