Mikołajki to dzień, w którym Święty Mikołaj obchodzi swoje imieniny. I nie wiedzieć czemu, to on przynosi nam drobne upominki. Szczecińskie lokale także postanowiły coś sprezentować swoim gościom - przygotowały mikołajkowe imprezy.

Muzyka na żywo

„Poczuj magię Świąt serwowaną przez kuszące Elfy, przy akompaniamencie saksofonu z magicznym eliksirem i cynamonowymi smakołykami” - Dekadencja zaprasza na imprezę zatytułowaną „Killer- Wyjątkowe Mikołajki!”.
Mikołajki można będzie również spędzić na koncercie szczecińskiego zespołu Bluff, który odbędzie się w Free Blues Club. „Muzykę, którą popełniamy określamy mianem czułego grania a styl - klasycznym hard rockiem” – mówią o sobie.
Muzyki na żywo będzie można posłuchać w innym lokalu. Jeżeli nie obce są Tobie dźwięki punk rocka, swingu, ska i rocksteady, proponuję spędzić czwartkowy wieczór na koncercie zespołu Vespa w Kontrastach. Grupa będzie promowała swój najnowszy album „Potwór”, ale w ich repertuarze nie zabraknie również starszych utworów. Po koncercie, około godz. 22 rozpocznie się Bal Starej Płyty na którym grać będzie Waldek Kulpa.
A jeśli delektujesz się innym rodzajem muzyki przyjdź na deptak. Masz ochotę na wieczór przy muzyce lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych oraz przy współczesnych rytmach? Grand Cru Club zaprasza w swe progi na koncert zespołu Inda City.

Czarne dźwięki

"Tabu Music Club zaprasza na zasypane śniegiem i prezentami Mikołajki. Nie musisz siedzieć pod choinką i słuchać muzyczki z lampek. W Tabu wszystko jest dziesięć razy lepsze." – zachęca Paweł Milewski. Jeśli lubisz zabawę przy czarnej muzyce, nie może Ciebie zabraknąć na tej imprezie.
Czarna muzyka zagości także w innym klubie. W tym roku, Afu-Ra – raper pochodzący z Nowego Jorku, odwiedzi tylko trzy polskie miasta: Bydgoszcz, Lublin i…Szczecin! Pierwszy koncert odbędzie się 6 grudnia w Black Pearl!
W podobnym klimacie będzie bawiło się towarzystwo Patio. "Czołowy reprezentant polskiej sceny hip-hopowej - Wall-E zagra w Mikołajki elitarny koncert dla 200 osób wraz z dj’em Kostkiem, Matheo, dj’em Simo w klubie Patio.” – informuje Katarzyna Jędrzejowska. W lokalu przewidziane są również pokazy taneczne, efektowne show świetlne oraz liczne niespodzianki. Zabawę poprowadzi Tonny Jazzu.

…bo ja tańczyć chcę!

Marta Zawadzka zaprasza do Pinokio na mikołajkową zabawę zatytułowaną „Święty nie zawsze ma brodę” - „Będzie dużo konkursów, atrakcji i niespodzianek. Imprezę poprowadzi OFF_ca, a grać będą: DJ First_aid; DJ Yahoo. Święty Mikołaj też postanowił zaszaleć - na ten jeden jedyny dzień opuści Laponię i odwiedzi Pinokio”.
Barrel Club również organizuje Mikołajki. Lokal będzie można odwiedzić już od godz. 16, a dla każdego Mikołaja czeka miła niespodzianka!
Masz ochotę na mikołajkowe tańcowanie, ale nie po drodze ci Pinokio oraz Barrel? Jeżeli jesteś miłośnikiem elektronicznych bitów, odwiedź Tunel. Impreza będzie prowadzona przez Selene, którą lokal ściągnął do naszego miasta, aż ze stolicy Wielkopolski. Selene zaprezentuje nam dźwięki new romantic, przez synthpop, future pop po industrial.

Śpiewać każdy może

Mikołajkowe karaoke w Alter Ego poprowadzi Święty Mikołaj wraz ze swoją piękną Śnieżynką. Dla pierwszej odważnej śpiewającej osoby prezent! Niedługo święta a wraz z nimi kolędy, może trzeba już zacząć ćwiczyć struny głosowe?
6 grudnia, w szczecińskich lokalach, każdy znajdzie coś dla siebie! Mikołajki w naszym mieście zapowiadają się interesująco!

Foto: weetabixx