Nowe oświetlenie i wyczekiwany przez pieszych chodnik jeszcze w tym roku mają się pojawić na ul. Nehringa w Szczecinie. Jak zapowiada ZDiTM, prace ruszą w najbliższych dniach.

Inwestycja obejmuje budowę chodnika na 1,4-kilometrowym odcinku od ul. Pokoju aż do ul. Golęcińskiej. Istniejący 400-metrowy fragment między ul. Szosa Polska a Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi zostanie rozebrany i zbudowany od nowa. Powstaną też zjazdy, pojawią się nowe kosze na śmieci, barierki poprawiające bezpieczeństwo pieszych oraz energooszczędne oświetlenie. Jaśniej będzie dzięki 22 nowym lampom.

– Przekazanie placu budowy zaplanowane jest na koniec tego tygodnia – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

W związku z tym w najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. – W ramach czasowej organizacji ruchu zaplanowane jest wydzielenie na jezdni części dla pieszych. Co za tym idzie, kierowcy będą musieli uważać na zawężenia. W zależności od etapu prac, w razie konieczności robotnicy będą także ręcznie sterowali ruchem – mówi Pieczyńska.

Inwestycję realizuje firma Strabag sp. z o. o., która na wykonanie zadania ma 120 dni kalendarzowych. Koszt to ponad 1,3 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Remontują 6 ulic jednocześnie. Gdzie wkrótce będzie jeździło się lepiej?

W najbliższych dniach prace związane z budową nowego chodnika rozpoczną się także na ulicy Marynarskiej od skrzyżowania z ul. Okrętową do ul. Załogowej. Nowa trasa dla pieszych ma być wykonana do końca sierpnia. W tym miejscu prace realizuje firma Elbud za kwotę 245 385 zł.