Po czterech dniach od wdrożenia miasto ponownie zmienia zasady korzystania z miejskich pływalni.

 

– Po kilku dniach obserwacji, a także ze względu na liczne prośby mieszkańców zapadła decyzja o przywróceniu możliwości wchodzenia na pływalnie Szczecińskiego Domu Sportu o dowolnej porze – poinformował w poniedziałek Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta w Szczecinie.

To zmiana, która powinna spodobać się mieszkańcom.

Przypomnijmy, miejskie pływalnie w Szczecinie ponownie otwarto w miniony czwartek, 18 lutego, i od tego dnia obowiązywały nowe zasady, zgodnie z którymi wprowadzono stałe godziny wejścia i opuszczenia pływalni. Nowe zasady magistrat tłumaczył chęcią ograniczenia kontaktów między użytkownikami. Po zmianach nowe zasady będą dotyczyły tylko szkółek pływackich.

– Klienci indywidualni mogą korzystać z pływalni (zgodnie z grafikiem dostępnych miejsc) bez ograniczeń czasowych. Stałe godziny wejść na pływalnie będą natomiast obligatoryjne dla szkółek pływackich. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszy się liczba klientów w newralgicznych miejscach (np. przy kasie lub pod prysznicami) – dodaje Sadowski.

Użytkowników pływalni obowiązuje oczywiście reżim sanitarny (dezynfekcja oraz noszenie maseczek ochronnych na korytarzach i w szatni). Nie ma natomiast dodatkowych ograniczeń dot. limitu osób na torach. Zgodnie z możliwościami technicznymi na jednym torze Floating Areny może pływać jednocześnie 15 osób, a na basenie 25-metrowym – 7 osób.