Na liście nieruchomości przeznaczonych przez miasto do sprzedaży znajduje się działka przy ul. Starzyńskiego, między gmachem Komendy Wojewódzkiej Policji a cerkwią. Pod ziemią jest tam schron, który jeszcze 10 lat temu był tajnym stanowiskiem wojewody na czas sytuacji kryzysowej.

Informacje o przygotowaniu tej nieruchomości do sprzedaży znajdują się na stronie https://miastooferuje.szczecin.eu. Magistrat właśnie rozpoczął kampanię informacyjną promującą ten portal.

Serwis z aktualną ofertą miejskich nieruchomości

– Strona miastooferuje.szczecin.eu jest serwisem prezentującym aktualną ofertę gminnych nieruchomości gruntowych i lokali przeznaczonych do sprzedaży oraz terenów do wydzierżawienia. Znajdą tu Państwo zarówno nieruchomości, które są w trakcie przygotowania do zbycia, jak i takie, na zbycie których ogłoszone zostały już przetargi – mówi Maria Latkowska, dyrektor Wydziału Zasobu i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Szczecin.

Ciekawsze propozycje? Sześć działek pod zabudowę jednorodzinną wolnostojącą i dwie pod jednorodzinną szeregową przy ul. Starego Wiarusa na Pogodnie. Niespełna 122-metrowe mieszkanie w odrestaurowanej kamienicy przy ul. Krzywoustego. Lokal użytkowy w piwnicy budynku wybudowanego w 1930 r. w okolicy Parku Kasprowicza.

Co może powstać na działce ze schronem?

Jedną z nowych informacji jest wspomniane przygotowywanie do zbycia nieruchomości przy ul. Starzyńskiego. Istniejący tam schron jeszcze do 2012 r. utrzymywany był w gotowości, jako awaryjne stanowiska dla wojewody w czasie poważnego kryzysu.

To bardzo atrakcyjnie położona działka. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala tam na usługi hotelowe, kultury, administracji, oświaty, edukacji, społeczne, ochrony zdrowia, rozrywki, sportu, rekreacji, turystyki, gastronomii, a także mieszkalnictwo. Dopuszcza się funkcję handlową, ale o łącznej powierzchni sprzedaży mniejszej niż 600 m2. Możliwe jest zagospodarowanie tymczasowe związane z usługami: kultury, rozrywki, sportu, rekreacji i gastronomii.

Dozwolona jest rozbiórka schronu. Wiadomo jednak, że byłaby to bardzo kosztowna operacja. Nieruchomość dopiero przygotowywana jest do sprzedaży, więc na stronie https://miastooferuje.szczecin.eu/oferta/oferta-4001/ nie podano jeszcze ceny działki.