Już ponad czterdzieści szczecińskich kamienic odzyskało dawny blask dzięki wsparciu miejskich funduszy. Atrakcyjne pożyczki na ten cel oferuje Szczeciński Fundusz Pożyczkowy.

Pożyczkę może uzyskać wspólnota mieszkaniowa na cele związane z szeroko rozumianym remontem elewacji budynków oraz dachów, wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, a także innymi pracami, np. wymianą stolarki okiennej, remontem klatek schodowych, instalacji elektrycznej, wymianą pionów, monitoringu. Dzięki wsparciu miejskich funduszy wspólnoty mogą także zamontować czujniki czadu i gazu w budynkach, wymienić instalację gazową, zamienić system ogrzewania oparty na paliwie węglowym na inne rodzaje i źródła ogrzewania, wykonać instalację ciepłej wody użytkowej, a także termomodernizację budynków.

– O nasze pożyczki mogą się starać zarządcy wspólnot, którzy chcą przeprowadzić remont swojej kamienicy. Nasze pożyczki są bez wątpienia najlepiej oprocentowane na rynku – zarządcy ponoszą jedynie koszt prowizji, który wynosi od 1 do 3 proc. – mówi Krzysztof Nowak, prezes Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego. – Pożyczyć można nawet do 2 mln złotych z okresem kredytowania do 15 lat. Do tego – gwarantujemy przyjazne i nieskomplikowane procedury.

Monte Cassino 6

Aby uzyskać taką pożyczkę wspólnota mieszkaniowa powinna zajrzeć na stronę www.pieknekamienice.szczecin.eu, wypełnić druki znajdujące się na stronie i skontaktować się ze Szczecińskim Funduszem Pożyczkowym.

Do tej pory wyremontowano już czterdzieści kamienic, m.in. przy Monte Cassino 10, która wygrała ogólnopolski konkurs na Fasadę Roku 2017 w kategorii "budynek historyczny po renowacji".

Monte Cassino 10

W konkursie brało udział aż 215 elewacji z całego kraju. Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. realizacje ze Szczecina i Świnoujścia. W jury zasiedli uznani architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele mediów branżowych. Konkursowe jury doceniło w szczecińskiej kamienicy trafną strukturalnie i kolorystycznie metamorfozę, podkreślając dbałość o trudny w konserwacji detal.

Bohaterów Getta Warszawskiego 8

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.pieknekamienice.szczecin.eu

Szczeciński Fundusz Pożyczkowy jest instytucją wspierającą nie tylko wspólnoty mieszkaniowe. Spółka znana jest wśród lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, którym również udziela atrakcyjnych pożyczek. Spółka istnieje od 2004 roku, jej właścicielem jest Gmina Miasto Szczecin. Do tej pory udzieliła już łącznie ponad 400 pożyczek na kwotę około 120 mln zł. Od 2010 Szczeciński Fundusz Pożyczkowy udziela ich także w ramach unijnej Inicjatywy Jeremie. Przedsiębiorcy doceniają spółkę za proste i nowoczesne rozwiązania, które często wygrywają ze skomplikowanymi procedurami stosowanymi przez wiele instytucji finansowych.

Piłsudskiego 22

Piastów 15

Wojska Polskiego 1