Mirosław Żylik, były dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Szczecinie został nowym przewodniczącym klubu Bezpartyjnych w szczecińskiej radzie miasta. 28 maja wybierany będzie także nowy przewodniczący rady. Nieoficjalnie mówi się, że ugrupowanie Piotra Krzystka będzie rekomendować na to stanowisko Renatę Łażewską.

Dyrektor z temperamentem na czele Bezpartyjnych

Mirosław Żylik jest w radzie miasta od ostatnich wyborów samorządowych, wcześniej przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Hożej. Na stanowisku przewodniczącego klubu Bezpartyjnych zastąpi Michała Wilkockiego, który zrzekł się mandatu po tym, gdy został zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Mirosław Żylik zasłynął w Szczecinie z organizacji charytatywnego wydarzenia "Iskierka radości", które co roku odbywa się w szczecińskich szkołach. W ostatnich tygodniach radny "podpadł" klubowi Prawa i Sprawiedliwości, po tym jak z mównicy podczas sesji rady miasta przeczytał wiadomość, w której jeden z nauczycieli sugerował mu, by "zrobić jazdę" radnemu Dariuszowi Mateckiemu za jego działalność i komentarze w mediach społecznościowych podczas strajku nauczycieli.

Radna Łażewska przewodniczącą rady miasta? "Rozmowy trwają"

Na najbliższej sesji rady miasta zostanie wybrany także jej nowy przewodniczący. Bezpartyjni wytypowali trzech kandydatów. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że pozytywne opinie zebrała kandydatura radnej Renaty Łażewskiej.

- Kwestia funkcji i przewodniczącego to jest przyszłość. Rozmowy trwają i trzeba jeszcze chwilę poczekać - mówiła we wtorek w Radiu Plus radna Łażewska.

Na sesji ślubowanie złoży także nowa radna klubu Bezpartyjnych dr Agata Grenda, wykładowca Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.