Wiele wskazuje na to, że liczne prośby fanów muzyki rozrywkowej zostaną wysłuchane. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wSzczecinie.pl, w wakacje 2020 nasze miasto ma być jednym z przystanków bijącej rekordy popularności trasy koncertowej "Męskie Granie".

"Prosimy o cierpliwość, prace trwają"

Trasa koncertowa "Męskie Granie" to przebój ostatnich lat. Koncerty sponsorowane przez znaną markę piwa za każdym razem gromadzą dziesiątki tysięcy widzów, a utwory, które ją promują biją rekordy popularności. Dotychczas jednak koncerty omijały Szczecin. W tym roku ma się to zmienić. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wSzczecinie.pl, koncert „Męskiego Grania” w naszym mieście jest już pewny. Obecnie rozważane są lokalizacje, choć najprawdopodobniej będzie to Łasztownia.

Organizator tej informacji oficjalnie nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

– Obecnie jesteśmy na etapie planowania najbliższej trasy, zarówno jeśli chodzi o miejsca, jak i terminy. Zwyczajowo o koncertach informujemy wiosną, kiedy wszystkie lokalizacje są potwierdzone. Prosimy zatem o chwilę cierpliwości, prace trwają – informuje Katarzyna Walczak z Agencji Reklamowej Hope, która obsługuje trasę.

Festiwal, który generuje wielkie hity i promuje gwiazdy

W 2019 roku trasa "Męskiego Grania" objęła 7 miast. Dwa finałowe koncerty odbyły się w Żywcu. Wcześniej najpopularniejszych polskich artystów mogliśmy usłyszeć w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Na poszczególnych koncertach prezentowali się między innymi: The Dumplings, Katarzyna Nosowska, Bass Astral x Igo, Organek, Krzysztof Zalewski czy Daria Zawiałow. Każdy z koncertów gromadził komplet publiczności.

W 2018 roku piosenka "Początek" promująca trasę była niekwestionowanym przebojem, do dzisiaj wyświetlono ją 93 miliony razy w serwisie YouTube. Ubiegłoroczną trasę promował utwór "Sobie i Wam" wykonywany przez Organka, Krzysztofa Zalewskiego, Igora Walaszka i Katarzynę Nosowską. To również był wielki hit, o czym świadczy liczba ponad 33 milionów wyświetleń.

Szczegóły trasy koncertowej 2020, w tym rozpiska artystów, zostaną zaprezentowane wiosną.