Dramatyczny apel szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie odbił się szerokim echem w całym regionie. Placówka medyczna prosi o wsparcie finansowe oraz o pomoc przy zakupie maseczek, środków ochronnych czy artykułów higienicznych. Wsparcie zadeklarował polityk klubu PiS Dariusz Matecki, który właśnie przebywa w szpitalu.

U Dariusza Mateckiego koronawirusa zdiagnozowano w ubiegłym tygodniu. Od tego czasu polityk przebywa w szpitalu przy ul. Arkońskiej. Dzisiaj w mediach społecznościowych radnego pojawiła się deklaracja przelania diety radnego na konto placówki:

"Właśnie przekazałem dietę radnego z marca na rzecz szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Zachęcam wszystkich samorządowców w Polsce do przekazania diety na rzecz Służby Zdrowia. To mały gest, a pomocny w tym trudnym dla szpitali czasie!" – napisał radny Matecki.

W szczecińskiej radzie miasta zasiada 31 radnych. Miesięczna dieta wynosi ok. 2,5 tys. złotych.

 

Wczoraj na łamach portalu wSzczecinie.pl opublikowaliśmy apel szpitala wojewódzkiego przekazany przez rzecznika Mateusza Iżakowskiego:

„Szpital Wojewódzki w Szczecinie tydzień temu został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Oznacza to, że to tu trafiają i trafiać będą wszyscy pacjenci z podejrzeniem koronawirusa, a następnie to tu będą oni hospitalizowani w przypadku pozytywnego wyniku i konieczności otrzymania profesjonalnej opieki medycznej.

Szpital posiada ponad 900 łóżek i najwspanialszy na świecie zespół, który z wielką determinacją i oddaniem realizuje misję opieki nad pacjentami Województwa Zachodniopomorskiego.

W konfrontacji z dużą liczbą zakażonych pacjentów, których spodziewany się w najbliższym czasie, te dwa gigantyczne filary mogą okazać się niewystarczające. Potrzebujemy dużo materiałów, środków i sprzętu.

W tej chwili liczy się dla nas każda złotówka. Najbardziej potrzebujemy środków ochrony osobistej (maseczki, kombinezony, okulary ochronne i płyny do dezynfekcji). Tych elementów nasz personel medyczny zużywa bardzo dużo, a przewidujemy, że największa fala pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, oraz tych którzy zachorują dopiero przed nami.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową, jak i materialną.

Wpłaty z tytułem „darowizna” można przekazywać na numer konta:

Bank PEKAO S.A. 90 1240 6292 1111 0010 7358 5182

Już teraz dziękujemy za wielkie wsparcie.”