Już po raz 16. ulicami Szczecina przejdzie Marsz dla Życia. To jedna z największych manifestacji w obronie życia w Polsce. Początek w niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 15:00.

W tym roku uczestnicy marszu przejdą przez miasto pod hasłem „Piękni od poczęcia”. Manifestacja o godz. 15:00 tradycyjnie wyruszy z Jasnych Błoni i około godz. 16:30 zakończy się na placu przy katedrze. Tam o godz. 17:00 zaplanowano mszę św.

Trasa przemarszu przebiegać będzie ulicami:
Felczaka, Monte Cassino, Wielkopolską, rondem Szarych Szeregów, al. Wojska Polskiego (prawa strona w kierunku Bramy Portowej), pl. Zwycięstwa, Wyszyńskiego (prawa strona w kierunku Mostu Długiego), Sołtysią, Grodzką, pl. Orła Białego.

– Na czas procesji nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu wymienionych ulic. Wstrzymanie i wznowienie ruchu odbędzie się na polecenie służb nadzoru ruchu ZDiTM. Prosimy kierowców o szczególną uwagę, a pasażerów informujemy o możliwych utrudnieniach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Poza transparentami i flagami aktywiści pro-life poniosą również 100-metrową biało-czerwoną flagę. Jak co roku, organizatorzy zachęcają do ubrania się na biało i przyniesienia pieluch, które zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie, znajdującego się pod opieką Fundacji Małych Stópek.

Organizatorami Marszu Życia są Fundacja Małych Stópek oraz Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska.