W sobotę po południu ulicami Szczecina przejdzie Marsza dla Jezusa. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w samym centrum miasta.

Trasa Marszu liczy nieco ponad 3 kilometry i będzie prowadziła z pl. Tobruckiego na Jasne Błonia. Uczestnicy przejdą ul. św. Ducha, Nową, Dworcową, Niepodległości, al. Wyzwolenia, przez pl. Rodła, ul. Piłsudskiego, pl. Grunwaldzki, al. Jana Pawła II i pl. Armii Krajowej.

Zbiórkę zaplanowano o godz. 14:00 na pl. Tobruckim. Marsz ma wyruszyć o godz. 15:00, by na godz. 17:00 dotrzeć na Jasne Błonia, gdzie zaplanowano koncerty. Od godz. 17:00 wystąpią tam m.in. Grzegorz Kloc, zespół Vinesong czy misyjna grupa Conversion.

Organizatorami wydarzenia są „chrześcijanie z różnych lokalnych kościołów”. „Będzie to regionalne wydarzenie, na które zapraszamy absolutnie wszystkich chętnych ze wszystkich kościołów!” - piszą w zapowiedzi Marszu na swoim fanpage'u.

Więcej utrudnień

To oczywiście nie jedyne utrudnienia, jakie czekają w ten weekend na szczecińskich kierowców. W związku z festiwalem Pyromagic do poniedziałkowego poranka (13 sierpnia) zamknięte są ulice: Wały Chrobrego, Jarowita, Wawelska, Zygmunta Starego, Henryka Pobożnego, Szczerbcowa, Jana z Kolna, Komandorska, Admiralska, Zbożowa, Wendy.

W poniedziałek, 13 sierpnia, ulicami Szczecina przejdą też „procesje fatimskie”:

- godz. 20:00 - 21:00 - "Procesja Fatimska" - Rydla, Łubinowa

- godz. 18:40 - 19:30 - "Procesja Fatimska" - Połabska, Boczna, Starkiewicza, Grudziądzka, Świętego Józefa

Przypominamy również, że od 10 do 20 sierpnia dla kierowców dostępny będzie tylko jeden pas ruchu na Trasie Zamkowej. Na skrzyżowaniach w centrum miasta służby będą ręcznie kierowały ruchem, aby rozładować zatory, jednak utrudnienia są nieuniknione.