Czytelniczka portalu wSzczecinie.pl napisała do nas wiadomość, że na jednym z wysokich banerów reklamowych w okolicach ulicy Łuczniczej ktoś umieścił manekina, który z daleka wygląda jak człowiek szykujący się do skoku. Rzeczywiście manekin wygląda bardzo realistycznie. Odpowiedź, kto go tam umieścił i dlaczego, może być zaskakująca.

"W okolicach ulicy Łuczniczej ktoś umieścił manekina wysoko między billboardami. Z ulicy wygląda jak człowiek i wystraszyliśmy się, że potrzebuje pomocy. Gdzie zgłosić taką sytuację?" – napisała do nas Pani Joanna.

Manekin zarówno z bliska, jak i z daleka wygląda jak człowiek, który szykuje się do samobójczego skoku. Najlepiej widoczne jest to dla osób jadących od strony ul. Warcisława.

Wyjaśnienie tej sprawy okazuje się dość proste. Manekin został zainstalowany między billboardami przez właściciela płatnego parkingu, na terenie którego są one ulokowane:

– Odczepcie się wszyscy od tego manekina, został tam ustawiony przez właściciela, żeby gołębie i wróble nie sr** na samochody – powiedział portalowi wSzczecinie.pl pracownik parkingu. – Była już policja, była straż miejska i nie zabrali tego, i nie zabiorą – dodał.

Nie udało się nam w sobotę uzyskać komentarza instytucji odpowiedzialnych za porządek publiczny.