U przewodniczącej klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Małgorzata Jacyna-Witt poinformowała o tym na swoim facebookowym profilu. W rozmowie z portalem wSzczecinie.pl polityk przyznaje, że choroba atakuje nagle i budzi duży strach.

 

Małgorzata Jacyna-Witt przyznaje, że koronawirus to nie są żarty i poważnie odczuła moment rozwoju choroby.

– To było trochę tąpnięcie, bardzo nagle przyszło. Po sesji czułam się źle, zaczęłam mocno kaszleć. Teraz jest już trochę lepiej. Człowiek boi się, bo to jest coś nieznanego i nie wiadomo, co może się wydarzyć – mówi Małgorzata Jacyna-Witt w krótkiej rozmowie z portalem wSzczecinie.pl. – To paskudztwo odbiera siłę, sinusoidalnie daje nadzieję na lepsze samopoczucie i za chwilę powala atakiem kaszlu – dodaje.

Przewodnicząca klubu radnych PiS przyznaje, że w izolacji rodzinnej jest od poniedziałku. Jak podkreśla, wcześniej nosiła maseczkę i zachowywała dystans społeczny.

To nie pierwszy przypadek koronawriusa wśród zachodniopomorskich polityków. Chorowali między innymi Dariusz Matecki czy poseł PiS Michał Jach. Kwarantannę odbywali np. wicemarszałek województwa Anna Bańkowska czy Prezydent Szczecina Piotr Krzystek.