Na posiedzeniu w czwartek 11 kwietnia rada nadzorcza Stoczni Szczecińskiej odwołała dotychczasowy zarząd z prezesem Andrzejem Strzebońskim i wiceprezesem Markiem Bączkowskim. Do zarządu spółki czasowo delegowano Małgorzatę Jacynę-Witt, której rada powierzyła funkcję prezesa.

Najpierw ukonstytuowała się nowa rada nadzorcza, w której na stanowisko przewodniczącego wybrano Jacynę-Witt. Wiceprzewodniczącym został Łukasz Stackiewicz, a sekretarzem Paweł Kamiński. Później rada odwołała dotychczasowy zarząd. Jacyna-Witt została delegowana do czasowego wykonywania czynności członka zarządu spółki (do 31 maja), pełniąc jednocześnie funkcję prezesa Stoczni Szczecińskiej.

To zaskakująca informacja, bo 22 marca rada nadzorcza powołała prezesa Strzebońskiego i wiceprezesa Bączkowskiego na kolejną, trzyletnią kadencję. Okazało się jednak, że po niespełna miesiącu zmieniono decyzję i dokonano roszad w składzie zarządu spółki.

Nowa prezes była wcześniej w radzie nadzorczej Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Jacyna-Witt jest przewodniczącą klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku zachodniopomorskim i kandydatką tej partii do Parlamentu Europejskiego.