To był wyjątkowy dzień nie tylko ze względu na 1. urodziny Muzeum Techniki i Komunikacji. IX edycja Made In Szczecin Born To Be Wild odbyła się w minioną sobotę pod znakiem muzyki zespołów Bona Fides i Listopad. Z pewnością można powiedzieć, że były to występy udane.

Tym razem cykliczny przegląd zespołów Made In Szczecin poprzedził występ Sylwestra Ostrowskiego – szczecińskiego saksofonisty jazzowego, aktywnie działającego na rzecz powstania Akademii Sztuki. Nie był to jego pierwszy występ w muzealnej przestrzeni i zapewne nie ostatni.

Były kolejki do muzeum, były też kolejki po urodzinowy tort. Niektórych jednak bardziej interesowała muzyka, a było czego posłuchać.

Najpierw Bona Fides. To był po prostu blues. W dobrym, świeżym, autorskim wydaniu, po polsku. Były solówki, naturalność, ciekawe teksty niesilące się na zawiłości intelektualne. Panowie nie zanudzali konferansjerką, za to od początku na dobre zajęli się graniem. Znakomitą większość partii wokalnych wykonał Mariusz Zarzeczny, frontman kapeli, słyszalny nie tylko za sprawą głosu, ale także dzięki swej zjawiskowej grze na harmonijce. Publiczność usłyszała m. in. utwór „Druhu mój”, który znalazł się na pierwszej płycie Born In Szczecin.

Po bluesie przyszedł czas na cięższy rock w wydaniu Listopadowym. Występ był kwintesencją dynamiki. Klimat nie osiadł, a trzeba powiedzieć, że po żwawym występie Bona Fides, był to nie lada wyczyn.  Widownia mogła posłuchać utworów z pierwszej płyty zespołu, takich jak „Kręgi” czy „Nie ma mnie”. Co ciekawe, pojawiła się także zapowiedź kolejnego krążka, okraszona utworem uchylającym rąbka tajemnicy, co też się na nim znajdzie.

To był wyjątkowy dzień, nie tylko ze względu na urodziny Muzeum i Mojego Miasta Szczecin. Czy w Szczecinie mało się dzieje? Występy są drogie? Wczoraj Muzeum i Made In Szczecin obaliły te teorie, a przybyli mogli interesująco i różnorodnie spędzić czas, nie tylko poprzez słuchanie muzyki. Kolejny koncert już w listopadzie, Zajezdnia Sztuki na Niemierzyńskiej stoi dla artystów otworem.

Kolejny Born To Be Wild przybliża nas także do płyty Born in Szczecin vol. 2. Wieści o głosowaniu już za około miesiąc na wszczecinie.pl.

"Made In Szczecin" jest realizowane przy współpracy z Urzędem Miejskim Szczecin.