Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, ustalili miejsce pobytu poszukiwanego od 2004 r., Roberta S. Wczoraj 2 czerwca, koszaliński sąd, zdecydował o tymczasowym zatrzymaniu aresztowanego.

Poszukiwany od 2004 roku

Mężczyzna był poszukiwany od 2004 roku, po tym, jak w Koszalinie, przed jednym z lokali rozrywkowych doszło do zabójstwa 22 – letniego mężczyzny. Za Robertem S., wszczęto poszukiwania, który jak wynika z ustaleń policji, najprawdopodobniej zaatakował nożem kierowcę Fiata 126p. Ten, przed dyskoteką, wykonywał manewry autem i o mało co, nie potrącił zatrzymanego Roberta S.

Europejski Nakaz Aresztowania

W czasie 5 letnich poszukiwań, policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie współpracowali z grupą pościgową z Niemiec. W tym czasie również, Sąd Okręgowy w Koszalinie wystawił za 38-letnim poszukiwanym mężczyzną, Europejski Nakaz Aresztowania. W sumie w związku z tą sprawą, szczecińscy policjanci wymieniali się informacjami z policjami w Czechach, Niemczech, Belgii, Holandii i Hiszpanii.

Zatrzymany na terenie Hiszpanii  

Ostatecznie, uzyskana przez szczecińskich „łowców głów” z KWP, informacja o fakcie przebywania zatrzymanego na terenie Hiszpanii była na tyle precyzyjna, iż Robert S. został zatrzymany. Mężczyzna został przetransportowany samolotem do Warszawy, a stamtąd przewieziono go do Koszalina, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Wczoraj koszaliński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego.