13-letnia Maja Wójcik cierpi na padaczkę lekooporną. Choroba uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. Jedyną szansą dla chorej dziewczynki jest operacja w niemieckiej klinice, na co potrzeba ponad 130 tys. złotych. Środki na ten cel będą zbierane podczas niedzielnego koncertu w Starej Rzeźni. Wystąpi mnóstwo artystów, a gwiazdą wieczoru będzie duet Łony & Webbera.

Pieniądze zebrane w niedzielę, 20 stycznia, w Starej Rzeźni zostaną w całości przekazane na leczenie Mai Wojcik. Łącznie na diagnostykę oraz operację w Klinice Shön w Niemczech potrzeba ponad 130 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać ponad 80 tysięcy, ale to wciąż za mało, by dziewczynka mogła cieszyć się normalnym życiem.

Na padaczkę lekooporną Maja cierpi od 2. miesiąca życia. Teraz dziewczynka ma już 13 lat, a ataki padaczki zdarzają się od 2 do nawet 8 razy dziennie. Choroba uniemożliwia nastolatce normalne funkcjonowanie.

- Kiedy miała 4 latka usłyszeliśmy pierwszą sensowniejszą diagnozę - padaczka i torbiel pajęczynówki. Zaczęły się nasze pielgrzymki po lekarzach. Zwiedziliśmy pół Polski, poznaliśmy dziesiątki specjalistów, jednak nie odkryto żadnego źródła i przyczyny napadów. W wieku 6 lat Maja przeszła operację mózgu polegającą na częściowym usunięciu torbieli pajęczynówki, które zostały wskazane jako główny podejrzany, lecz operacja nie przyniosła poprawy, a wręcz nastąpiło pogorszenie – mówi Pani Magda, mama Mai. - Najsilniejsze ataki nastąpiły, kiedy poszła do szkoły. Traciła świadomość, kilkukrotnie przyjeżdżało po nią pogotowie, lekarze przez godzinę nie potrafili przerwać ataku. Od tamtej pory towarzyszy nam strach, którego nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji poznać – dodaje.

Niedzielny „Koncert dla Mai” w Starej Rzeźni został podzielony na dwie części – najpierw na scenie zaprezentują się uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Szczecinie, a następnie artyści z naszego miasta. Usłyszymy m.in.: Joannę Prykowską, Ewelinę Prozner, zespoły MIRAcle Project, Friday Blues, Stan Ger, Teatr Gwitajcie czy rockowy zespół Nutshell. Gwiazdami wieczoru będą Łona & Webber.

- Nasz koncert charytatywny to nie jest krótkie wydarzenie, a całodniowy festyn. Przez cały dzień będziemy zbierać pieniądze na operację dla Mai i wierzę, że uda się silnie wesprzeć rodzinę dziewczynki. Stowarzyszenie Progressum organizuje także Bieg Park Run dla Mai – mówi Monika Dyker - Woźniak ze Stowarzyszenia Progressum. – Zaproszenie przyjęło wielu znakomitych artystów, a uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej od kilku tygodni szykują kiermasz swoich prac, a także cudowne prezentacje artystyczne – dodaje.

Koncert rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do wieczora. O koło 16:00 zaplanowano występy lokalnych artystów. Zgodnie z informacją na plakacie, Łona i Webber mają sie pojawić na scenie około godz. 20:00.

Wejściówki na koncert będą sprzedawane w formie cegiełek w cenie 20 zł, 50 zł lub 100 zł.