Nauka jazdy na łyżwach, gwiazdkowy teatrzyk pacynkowy, zabawy z ceramiką i pokaz magicznych sztuczek — niezliczone atrakcje sprawiają, że w niemieckim Oder-Center na dobre można poczuć przedświąteczną atmosferę. Od połowy listopada jest czynne lodowisko na wolnym powietrzu, a przez cały grudzień dzieci mają okazję do spotkania Świętego Mikołaja. Bożonarodzeniowy nastrój jest obecny także w sklepach, które dostarczają wielu pomysłów na dobrej jakości prezenty w obniżonych cenach.

Przed budynkiem ustawione zostały stoiska z przysmakami i grzanym winem, pojawiły się też karuzele dla dzieci i lodowisko, a całość oświetlona została setkami lampek. W samym centrum można podziwiać wiele dopracowanych, ruchomych świątecznych dekoracji, rozstawionych w gablotach pośrodku szerokich alejek. Chociażby dla nich warto wybrać się za naszą zachodnią granicę. Na głównej scenie każdego dnia coś nowego — zapowiedzianych jest wiele ciekawych występów muzycznych i teatralnych.

Mikołaj, elfy i Aniołek — atrakcje dla dzieci

Program dla dzieci jest w tym roku bardzo angażujący — każdego dnia zostały zaplanowane zajęcia i animacje, które pozwolą na ciekawe zorganizowanie czasu dla pociech w trakcie przedświątecznych zakupów. Bardzo interesująco zapowiada się wspólne pieczenie pierniczków, które będzie miało miejsce w środę (18.12) od godziny 15:00 do 18:00 oraz niemal przez cały dzień w sobotę (7.12), od 10:00 do 18:00.

Również mikołajki to dobry czas na pojawienie się w Oder-Center. Wtedy do centrum przyjedzie Święty Mikołaj, z którym będzie można spotkać się osobiście pomiędzy 15:00 a 17:00. 6 grudnia zabawy na ślizgawce są darmowe, skorzystać z lodowiska może każdy chętny.

Do Mikołaja tuż przed świętami (21.12) dołączą elfy, gwarantując świetną zabawę i kreatywne majsterkowanie przez większość dnia, od dziesiątej do osiemnastej. Wcześniej codziennie jego pomocnikami będą aniołki, pomagające w prowadzeniu zajęć i malujące maluchom świąteczne motywy na buźkach.

Na lodowisku drużyna Lodowych Mamutów poprowadzi naukę jazdy na łyżwach, w poniedziałek i piątek, dziewiątego i dwudziestego grudnia po południu. Dla dzieci lubiących zabawy artystyczne, w środę (11.12, w godzinach 15:00 do 18:00) zostaną poprowadzone warsztaty z ceramiki. Dobrowolna opłata, o którą proszą organizatorzy, to dwa euro.

Dwie handlowe niedziele

Ważną wiadomością jest ta, że centrum będzie czynne także w dwie niedziele. Pierwsza jest przewidziana tuż po mikołajkach, 8 grudnia. Oder-Center ma funkcjonować przez pięć godzin, od 13:00. W trakcie tego dnia nie tylko będzie można zrobić zakupy, ale też wybrać się z dziećmi na Bożonarodzeniowy Teatrzyk Lalkowy.

Druga niedziela handlowa wypada tuż przed świętami, 22 grudnia. Także i tym razem godziny otwarcia to od 13:00 do 18:00. Na ten dzień organizatorzy zaplanowali zajęcia dla najmłodszych pod tytułem „Kolorowy świat — zabawy i majsterkowanie”.

Dojazd i szczegółowy plan wydarzeń

Do Oder-Center ze Szczecina dostać się można bardzo łatwo, pokonując około 45 kilometrów na trasie B2 lub niemieckiej autostradzie A11. Samo centrum położone jest w środku miasta i zapewnia dostęp do kilkudziesięciu sklepów z różnorodnym asortymentem, od ubrań i elektroniki, aż po żywność.

https://www.facebook.com/OderCenterPL/