Nieco inaczej, bo tym razem nie w ostatnią, a przedostatnią sobotę miesiąca w Muzeum Techniki i Komunikacji na Niemierzyńskiej odbędzie się IX Born To Be Wild. Zagrają Listopad i Bona Fides – dźwięki ciężkiego i melodyjnego rocka wystąpią więc na przemian z bluesem. Oprócz koncertu, w Muzeum będzie można także uświadczyć innych atrakcji związanych z urodzinami MTiK oraz Mojego Miasta Szczecin, które zbiegną się w czasie z kolejną odsłoną wydarzenia Made In Szczecin.

Bona Fides

Z bluesową pieśnią na ustach i właściwym sobie luzem, choć nie bez chwil zadumy zapewne, zaprezentuje się Bona Fides. Mamy wielką nadzieję pojawić się znów na 2. edycji płyty Born in Szczecin, ostatnio było nam bardzo miło znaleźć się w gronie najlepszych młodych szczecińskich zespołów – komentuje Jurand Żelazny, gitarzysta formacji. Istotnie, wydanie płyty zbliża się wielkimi krokami, a Bona Fides wielu się podoba, nadzieje zatem nie są powierzchowne. W czasie ich występów charyzmą porywa Mariusz Zarzeczny, człowiek od śpiewu i harmonijki, bezpretensjonalny i naturalny. Ta ostatnia cecha, naturalność, najlepiej oddaje cechy bluesa w wydaniu Dobrej Wiary.

Listopad

Mamy październik… a jednak w najbliższą sobotę pod dachem MTiK zagości Listopad – ciężkie i melodyjne szczecińskie granie.  Koncert w takim miejscu pozwala dotrzeć nie tylko do naszej stałej publiczności, ale również do osób, które zazwyczaj nie chodzą na koncerty klubowe itp. – mówią, a ponadto dodają:  Dopóki są gitary, scena i ludzie pod nią, żaden koncert nie jest nie typowy. To dla nich gramy, niezależnie od tego, gdzie przyjdzie nam to robić. Panowie muzycznym rodem z Listopada wiedzą jak robić muzykę – można się o tym przekonać słuchając ich nagrań, gdzie na pierwszy plan wybija się dynamika i ciekawej barwy silny wokal. Tym bardziej ciekawi, jaki smak będzie miała ich twórczość na żywo, wśród motoryzacyjnych eksponatów.

Made In Szczecin

Muzeum Techniki i Komunikacji to lokal zjawiskowy, gdzie każde wydarzenie kulturalne zyskuje inny wymiar. Tak jest i podczas Made In Szczecin Born To Be Wild, kiedy zespoły zazwyczaj koncertujące w miejscach zgoła innych, tu spotykają się na jeden występ, który często pod względem atmosfery dla nich samych jest zaskoczeniem.
To już październik, wkrótce przyjdzie czas nowego roku, a razem z biegnącymi po tarczy wskazówkami zegara zbliża się Born In Szczecin vol. 2, przedsięwzięcie związane z wydaniem rodzimych, młodych zespołów na oficjalnym wydawnictwie. Póki co, trwa przegląd Born To Be Wild. Przegląd "Made In Szczecin" realizowany jest przy współpracy z Muzeum Techniki i Komunikacji i Urzędem Miasta Szczecin.

Ułatwiony dojazd

Na koncert Made In Szczeci Born To Be Wild i na całe obchody urodzin Muzeum Techniki i Komunikacji oraz MM Szczecin można dojechać bezpłatną specjalną linią tramwajową "N". Szczegółowy rozkład tutaj.