W najbliższą niedzielę, 7 czerwca, Filharmonia w Szczecinie zaprasza na spotkanie z artystą, który jest legendą polskiej elektroniki - Markiem Bilińskim. Koncert zarejestrowany w "lodowym pałacu" będzie można obejrzeć na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube.

Koncert Marka Bilińskiego, to nie tylko spotkanie z muzyczną legendą polskiej muzyki elektronicznej, jaką jest niewątpliwie Marek Biliński. To również z spotkanie z muzyką autonomiczną: wolną od treści, narracji, poetyki i przypisanej jej ekspresji. To czysta forma bez określonych kategorii emocjonalnych.

Król polskiej elektroniki pochodzi ze Szczecina i po raz kolejny wraca do rodzinnego miasta – tym razem online. Podczas zarejestrowanego w 2015 roku koncertu pod dłońmi multiinstrumentalisty zabrzmiały elektroniczne instrumenty klawiszowe. W kompozycjach usłyszymy brzmienia muzyki klasycznej i romantycznej, połączone z nowoczesną wizją świata dźwięków: rocka progresywnego, muzyki klubowej i industrialnej.

Koncert online Marka Bilińskiego już w najbliższą niedzielę, 7 czerwca, o godzinie 19:00 na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube.

Przed ekranami warto zasiąść jednak nieco wcześniej. Kwadrans przed wieczorną premierą Filharmonia zaprasza na kolejny zastrzyk pozytywnych emocji od Szczecin Philharmonic Big Band. Muzycy z niecierpliwością czekają na powrót do koncertowania, a swoją niespożytą energię tym razem przekuli w niespodziankę dla melomanów. W ich wykonaniu usłyszymy „Birdland” Josefa Ericha Zawinula.