Wizyta w pizzerii, a potem wieczór w kinie na romantycznej komedii, a może tradycyjna kolacja przy świecach w jakiejś lepszej restauracji ? To stały scenariusz walentynkowych spotkań i randek. Można jednak inaczej spędzić ten dzień. Szczecińskie instytucje kulturalne mają kilka interesujących propozycji przeznaczonych właśnie dla osób, które chcą wyłamać się z tych szablonów i kulturalnie spędzić dzień 14 lutego.

Szczecińska Agencja Artystyczna ma chyba najbardziej spektakularną propozycję . Tego szczególnego dnia po raz pierwszy holl dworca głównego w Szczecinie zmieni się w scenę muzyczną! Będzie to inauguracja cyklu „Zakochani w Szczecinie” i pierwszy z projektów poprzez realizację których Szczecińska Agencja Artystyczna chce podjąć próbę sprowokowania i zachęcenia mieszkańców Szczecina do głębszego poznawania uroków naszego miasta. Godzina 18.30 to planowany czas rozpoczęcia występu Macieja Silskiego, który zaprezentuje się tym razem w bardziej stonowanym, akustycznym wydaniu, a w programie przeważać będzie oczywiście repertuar miłosny. Jedną z wykonywanych piosenek ma być utwór wybrany przez słuchaczy Polskiego Radia Szczecin w konkursie: „Wybieramy miłosny przebój wszechczasów”. Tuż przed przed rozpoczęciem koncertu, gwiazda wieczoru.wylosuje i przekaże zwycięskim uczestnikom konkursu nagrody, m.in: głowne trofeum tj. "romantyczną kolację we dwoje".

Niemniej frapująco zapowiada się koncert w czołowym klubie jazzowym naszego miasta. Pod hasłem JAZZOWE LOVE STORY na scenie w Royal Jazz Clubie. zaprezentuje się Anna Nowik - znakomita puzonistka, ale także utalentowana wokalistka, a towarzyszyć jej będzie Stefan Lubkowski (piano). Jak piszą organizatorzy na stronie internetowej klubu „ Tego dnia królować będą stoliki dwuosobowe, a czułe słówka - jak przystało na klub jazzowy - zabrzmią swingująco”. Początek imprezy o godz. 20.00. Wstęp wolny.

W klubie „Kontrasty” Walentynkowy Bal Starej Płyty . Oczywiście wyboru nagrań i prezentacji dokona mistrz ceremonii czyli Waldek Kulpa. Studenci mają wstęp wolny.

Także teatry nie będą puste. „Piosenki z Cyrku ’76” to tytuł spektaklu walentynkowego na Dużej Scenie w Teatrze Współczesnym. Utwory ówcześnie okupujące szczyty list przebojów – Stievie Wondera, Czerwonych Gitar, Queen, i Abby usłyszymy w nowych wykonaniach aktorów Wstęp: I miejsca: 25 zł (normalne), 20 zł (ulgowe), 12 zł (grupowe). II miejsca: 20 zł (normalne), 15 zł (ulgowe), 11 zł (grupowe). W Teatrze Polskim (dokładnie w „Czarnym Kocie Rudym” natomiast zapowiadany jest specjalny wieczór kabaretowy. Początek 21:30. Wstęp 30 zł.