539 promocyjnych wejściówek za 60 groszy na Koncert Jubileuszowy nie wystarczyło dla wszystkich chętnych. Nie brakuje osób zawiedzionych faktem, że odstali kilka godzin na mrozie, a bilety sprzątnęli im sprzed nosa ludzie, którzy się przed nich wepchnęli. - Wiem, że mnóstwo osób było oburzonych całym zajściem. Liczę, że nie pozostanie to bez echa – napisała nasza czytelniczka w mailu do redakcji.

Tłumy szczecinian ustawiły się w sobotę w kolejce po bilety na Koncert Jubileuszowy Opery na Zamku. Wejściówki w bardzo atrakcyjnej, promocyjnej cenie były prezentem dla mieszkańców z okazji 60. urodzin tej instytucji. Sprzedaż zaplanowano od godziny 14:00, ale kolejka zaczęła się formować dużo wcześniej i szybko przestała mieścić się w holu Opery. Ludzie stali więc również na zewnątrz.

Głosy oburzenia
- Do pewnego momentu wszystko szło sprawnie, każdy pilnował swojego miejsca. Około godz. 14:15 zaczęło się piekło.... Byliśmy akurat po przeciwległej stronie drzwi, za którymi znajdowała się kasa i kolejka momentalnie ruszyła do przodu. Jako że staliśmy dość daleko, nie wiedzieliśmy o co chodzi. Okazało się, że wszystkie osoby będące blisko drzwi zaczęły wchodzić do środka. Oczywiście nie zważali na to, że inni czekają już od bardzo dawna. Oburzeni ludzi wykrzykiwali, że tak być nie może, ale to nic nie dawało – relacjonuje nasza czytelniczka. - Nie sądzę, że jeszcze wrócimy tam, po tak przykrym doświadczeniu.

Głosów oburzenia zaistniałą sytuacją jest więcej. Znajdziemy je m.in. w komentarzach pod naszym artykułem na ten temat i na profilu wydarzenia na facebooku. Większość pretensje ma po prostu do tych bezceremonialnie wpychających się bez kolejki, ale pojawiły się również pytania, czy sprzedaż nie mogła być lepiej zorganizowana.

Wyjaśnienia Opery
- Opera na Zamku nie ma ani wpływu na zachowanie stojących w kolejce po bilet, ani też żadnych umocowań prawnych, by wskazywać każdemu jego miejsce w kolejce, a tym bardziej interweniować fizycznie. Oczywiście nasza instytucja ściśle przestrzegała regulaminu umieszczonego na naszej stronie internetowej, a hol przed kasami był dostępny dla widzów długo przed otwarciem kas – tłumaczy Magdalena Jagiełło-Kmieciak, rzecznik Opery na Zamku. - Większość naszych widzów, którym udało się bądź nie zdobyć bilety za 60 groszy, oceniła akcję Opery na Zamku jako świetny pomysł propagujący kulturę, wiele mówiono też o bardzo dobrej atmosferze, dostawaliśmy też wiele podziękowań.


Koncert Jubileuszowy odbędzie się 15 stycznia o godzinie 18:00. Dzień później (od godziny 14:00 do 19:00) będzie możliwość zwiedzania wraz z przewodnikiem, niedodostępnych na co dzień zakamarków Opery.