W środę w szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej wykonano ostatnie szczepienie. Po wielu miesiącach Netto Arena przestała być szpitalem tymczasowym i od lipca teoretycznie znów będzie można organizować w niej wydarzenia artystyczne i sportowe. Teoretycznie, bo przywrócenie obiektu do stanu funkcjonalności sprzed pandemii może zająć jakiś czas. Kto będzie teraz zarządzać obiektem? Tymczasowo wiadomo, ale docelowo sprawa wciąż jest niejasna.


Netto Arena nie będzie już szpitalem. Czy będzie stała pusta?

O tym, że spółka Arena Operator nie będzie już zarządzać obiektem przy ul. Szafera informowaliśmy na łamach portalu wSzczecinie.pl kilka miesięcy temu. W Netto Arenie powstawał wówczas szpital tymczasowy i miasto uznało, że nie potrzebuje pośrednictwa, by dogadywać się z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim. Teraz temat wraca, ponieważ szpital został wygaszony, a obiekt bez zarządcy będzie stać pusty.

– Obecnie nadzorcą obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji. Pełni on funkcję administratora i odpowiedzialny będzie m.in. za odebranie obiektu po tym jak był on szpitalem tymczasowym – informuje Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta w Szczecinie.

Więcej na ten temat w czwartek w Radiu Szczecin powiedział zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska: – Na przełomie czerwca i lipca podjęte będą decyzje odnośnie trybu postępowania. Przypuszczam, że sytuacja się na tyle zmieniła, że tryb koncesji z zastosowaniem partnerstwa publiczno-prywatnego przerzuca ryzyka na operatora i przy tylu znakach zapytania obawiamy się, że nie będzie chętnych, którzy przedstawią swoje oferty. Ten tryb jest mało prawdopodobny.

Nieoficjalnie mówi się, że administrowaniem hali może zająć się jedna z miejskich spółek. Mogłaby to być np. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Wiadomo, że w obiekcie 5 sierpnia ma odbyć się gala rozdania Fryderyków z koncertem gwiazd polskiej muzyki.

Poprzedni operator: „Próbujemy rozmawiać, dajemy sygnały”

Poprzedni operator wyprowadził się z Netto Areny, ponieważ umowa z miastem dobiegła końca, a jednocześnie w jej wnętrzach miał powstać szpital tymczasowy. Co ciekawe, spółka podtrzymuje zainteresowanie administrowaniem obiektem i chętnie nawiąże na ten temat dyskusję z miastem.

– Próbujemy rozmawiać, dajemy sygnały i jesteśmy chętni do rozmowy. Szkielet firmy zachowaliśmy, próbujemy realizować różne projekty, spółka istnieje. Mamy studio w Posejdonie i pracujemy nad różnymi projektami. Czekamy i jesteśmy gotowi. Mamy dużo projektów, które idealnie nadają się do Netto Areny i są w zawieszeniu ze względu na pandemię. Nawet jak nie będziemy zarządzać areną, to jesteśmy chętni do działania w tym miejscu. Jesteśmy zainteresowani – mówi Maciej Modranka ze spółki Arena Wydarzeń w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl.