Jakub Kozieł, lider szczecińskich struktur Ruchu Kukiz'15 odchodzi z ugrupowania i planuje związać się z partią Janusza Korwina – Mikkego, która wchodzi w skład Konfederacji. Były kandydat na prezydenta Szczecina w wyborach poparł Klaudię Szenderowicz, młodą działaczkę partii KORWIN.

- Dołączam do partii KORWIN, jest to spowodowane wieloma rzeczami, które w ruchu Kukiz'15 mi się nie podobają. Półtora roku temu, kiedy poseł Sylwester Chruszcz opuścił ruch Kukiz'15, wróciłem do kolegów i staraliśmy się odbudować struktury i entuzjazm sprzed 2015 roku. Spotkaliśmy się z całkowitym brakiem zainteresowania ze strony centrali. Wiele osób odeszło do ugrupowań tworzących Konfederację. Zrobiła się nagonka na Konfederację, nie spodobało mi się, że Kukiz'15 jest wykorzystany przez PiS do walki z Konfederacją – mówił Jakub Kozieł. - Zachęcam sympatyków Ruchu Pawła Kukiza do oddania głosu na Klaudię Szenderowicz – dodał polityk.

Jakub Kozieł w kręgach prawicowych działa od wielu lat. W 2015 roku miał być jedynką ruchu Pawła Kukiza do sejmu, ale w ostatniej chwili jego miejsce zajął późniejszy poseł Sylwester Chruszcz. Później Kozieł startował w wyborach samorządowych jako kandydat na prezydenta Szczecina – mimo dobrych ocen merytorycznych – zdobył wówczas 2% głosów.