Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń koronawirusem w Szczecinie. Od piątkowego wieczoru nieczynna jest dyspozytornia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. To efekt zakażenia dwóch dyspozytorów i pracownika administracyjnego. Informację potwierdza rzecznik WSPR.


3 zakażenia, 45 osób na kwarantannie

- U 3 osób pracujących w WSPR w Szczecinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jest to dwóch dyspozytorów medycznych i jeden pracownik administracyjny. W związku z tym od minionego piątku od godziny 19:00 dyspozytornia medyczna w Szczecinie jest zamknięta. Została już zdezynfekowana. Wszystkie zgłoszenia od pacjentów są przekierowywane do dyspozytorni w Kołobrzegu i Toruniu oraz do innych dyspozytorni w kraju (o ile będzie taka konieczność). W dyspozytorni w Kołobrzegu mamy teraz dodatkowe stanowisko dyspozytorskie. Jak długo potrwa ta sytuacja, jeszcze nie wiemy. Najważniejsze jest teraz dla nas bezpieczeństwo pracowników i pacjentów. Póki co 45 osób jest zgłoszonych do kwarantanny - mówi Paulina Targaszewska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Sobota z kolejnymi rekordami. Zmarł 67-letni mężczyzna

W skali ogólnopolskiej Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach - 1500 osób ma zdiagnozowanego koronawirusa. Również w regionie sytuacja wygląda poważnie - 51 nowych przypadków, z czego znaczna część to mieszkańcy Szczecina.

- Zakażeni to 4 młode kobiety, 6 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 5 młodych mężczyzn, 9 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn - informuje Renata Opiela z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

WSSE w Szczecinie poinformowała także o śmierci 67-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem - był hospitalizowany w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie.