Od rana mieszkańcy miasta informują nas o koszmarnych korkach tworzących się na trasie lewobrzeże – prawobrzeże. Powodem są prace drogowe prowadzone w rejonie Międzyodrza. „Na Energetyków leją beton, cały pas ruchu zabrany, nie dojadę chyba dzisiaj do pracy” – napisał nam jeden z internautów. W pewnym momencie konieczne było sterowanie ruchem przez policję. „Godzinę jechałam z Krzywoustego do Mostu Długiego. Rekord świata” – czytamy inny komentarz.

 

O tym, że miasto będzie kontynuować prace na Międzyodrzu, informowano już kilka dni temu, ale kierowcy chyba nie spodziewali się takiego paraliżu. Korek zaczyna się na Moście Długim, ciągnie się przez Bramę Portową, wzdłuż Posejdona, przez plac Zwycięstwa, ul. Kopernika, a następnie okolice Kusocińskiego i al. Piastów. Zatory mają miejsce również na ul. Krzywoustego. Ogólnie pół miasta stoi lub jedzie bardzo powoli.

„Najgorzej, że kierowcy z ulic podporządkowanych wyjeżdżają, myśląc, że się zmieszczą. Np. spod katedry przez buspas, czasami przez to stoją autobusy i tramwaje” – czytamy na facebookowej grupie Suszą Szczecin.

„Autobus wyjechał z Kopernika i zablokował jazdę na wprost” – dodał inny internauta.

„Wszystko stoi. Szczecin masakrycznie zakorkowany” – czytamy w komentarzach.

Jak informuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie, od 26 września przez blisko dwa tygodnie w różnych punktach przebudowywanego układu drogowego w rejonie ulicy Energetyków prowadzone będą prace związane z układaniem na jezdniach warstwy ścieralnej nawierzchni. To oznacza dla kierowców tymczasowe utrudnienia w ruchu. 

Do środy prace prowadzone będą na ulicy Energetyków w rejonie ronda. Nastąpi tymczasowe zamknięcie ronda na ulicy Energetyków. Ruch pojazdów będzie odbywać się na wprost dla obu kierunków oraz w prawo na ul. św. Floriana dla pojazdów jadących w kierunku centrum Szczecina. Może wystąpić ręczne kierowanie ruchem.