7 kwietnia rozpoczyna się przegląd teatralny Kontrapunkt 2014. To wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych naszego miasta szczególnie interesujące, więc nie zaskakuje chyba nikogo, że karnety na cały festiwal i bilety pojedyncze na większość spektakli już znalazły swoich właścicieli. Są jednak, takie punkty programu, na które wejściówki jeszcze można zdobyć.

Można kupić bilety na plenerowy spektakl "Wielka podróż", który zostanie pokazany w parku Żeromskiego w dniu 11 kwietnia oraz na kabaretowe przedstawienie "Gorączka powstańczej nocy", przygotowane przez warszawską grupę Pożar w Burdelu (10.04, godz. 19.30 i 11.04., godz. 18.00). Takie tematy jka patriotyzm, piętno historii i honor, są w nim przenicowane i ukazane w krzywym zwierciadle zabawnych scen i dialogów.

Pozostały także jeszcze w sprzedaży bilety na finałowy spektakl "Na Boga !" w reżyserii Marcina Libera (13 kwietnia, godz.18.00) czyli  "ponure oblicze codziennej wojny polsko-polskiej". Inscenizacja otrzymała wiele nagród na kilku przeglądach teatralnych. 

Spejalną ofertę przygotowali organizatorzy dla studentów, którzy będą mogli nabyć wejściówki na większość spektakli (na kilka minut przed rozpoczęciem wybranej inscenizacji) w cenie 15 zł.