Premiera spektaklu „Julian To Wiem” przygotowanego przez grupę taneczną „Kiosk Ruchu” otworzy dziś program Małego Kontrapunktu.

W tym roku przypada 60 rocznica śmierci autora „Lokomotywy”, a zatem jest okazja by właśnie teraz przypomnieć jego postać. Fabuła tego przedstawienia, które mogą oglądać zarówno mali i duzi,  to  spotkanie Pchły Rymizy (lądującej przypadkowo na włosach poety) i Czarodzieja Strofallusa,  z pomocą tancerek Tempolin pokazującego  główne zdarzenia z życia poety. W spektaklu  wykorzystano m.in. wiersze Tuwima dla dzieci, fragmenty jego listów i pamiętników. Scenariusz i reżyseria to dzieło  Agaty Kolasińskiej, choreografia to praca  Julii Magowskiej-Kołodziejczyk i Krzysztofa Lubki, design i oprawa graficzna – Michała Szykszniana.

Grupa Tańca Współczesnego „Kiosk Ruchu” powstała w 2009 roku w Szczecinie. Na swojej  stronie internetowej napisali: „Naszymi działaniami kieruje chęć połączenia różnych technik tańca współczesnego z elementami performance i teatru (...) Nasze historie taneczne związane są z miastem, w którym tworzymy”.  W swych kreacjach wykorzystują różne formy tańca - towarzyski, ludowy i nowoczesny.

Bilety na dzisiejszy spektakl są już wyprzedane, ale będzie można go zobaczyć na przykład podczas Nocy Muzeów (18 maja) – na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich, a także 8 czerwca w Domu Kultury Skolwin.