Zarządcą Bukovasport przy ul. Skalistej w Podjuchach przez najbliższe 12 miesięcy będzie konsorcjum firm: Społeczne Przedsiębiorstwo Usługowe Spn.s. oraz Przedsiębiorstwo Rozwoju Społecznego Spn.s. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Otrzymają z tego tytułu blisko 214 tys. zł.

 

To rezultat przetargu ogłoszonego przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. W postępowaniu brało też udział Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej (kompleks sportowy powstał przy Katolickiej Szkole Podstawowej), które jednak zaproponowało wyższą stawkę – 216 tys. zł.

Był to już trzeci przetarg na zarządcę Bukovasport. W dwóch poprzednich brała udział tylko Manufaktura Sportu Macieja Szyszki, ale oferty w wysokości 265 tys. zł były zbyt wysokie. Pikanterii tamtym przetargom nadawał fakt, że Maciej Szyszko (były radny miejski i osiedlowy) był pomysłodawcą projektu Bukovasport i mocno promował głosowanie na to zadanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Boiska i baza wypadowa

Projekt Bukovasport wygrał głosowanie i został zrealizowany za ok. 4 mln zł. W miejscu zniszczonego boiska powstały nowe place do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, a także korty do tenisa ziemnego i badmintona. Jest też bieżnia, trybuny i zaplecze z sanitariatami oraz szatniami. Dla dzieci powstała aktywna strefa zabaw z małym parkiem linowym, wieżą, platformą widokową oraz ścianami wspinaczkowymi. Obiekt będzie jednocześnie bazą wypadową do biegów, spacerów i wycieczek po Puszczy Bukowej.

– Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z kompleksu? To zależy od tego jak szybko zniesione zostaną restrykcje związane z pandemią, obejmujące kompleksy sportowe – mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa.

Obiekt musi być ogólnodostępny

Wybrany zarządca będzie musiał pilnować, by obiekt był ogólnodostępny i nieodpłatny. To oznacza, że boiska będą musiały być udostępniane wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Szczecina co najmniej po sześć godzin dziennie od poniedziałku do piątku (w godzinach 8 - 22) oraz przez co najmniej po dziesięć godzin dziennie w sobotę i niedzielę (w godzinach 8 - 22).