Dobra wiadomość dla kierowców! W czwartek po południu otwarto przebudowywany fragment autostrady A6 w kierunku Świnoujścia. Na odcinku Szczecin Dąbie – węzeł Rzęśnica kierowcy znów mogą korzystać z obu jezdni.

Z kolei na jezdni w kierunku Szczecina, jak informuje Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jeszcze do najbliższego poniedziałku obowiązywać będzie jeden pas ruchu. Na tym fragmencie oznakowanie będzie dostosowywane do ruchu dwoma pasami w jednym kierunku.

ZOBACZ TEŻ: Lotnicza mina morska znaleziona na dnie toru wodnego. W niedzielę rano będzie trudniej dostać się do Świnoujścia

Po wakacjach jezdnia w stronę Szczecina zostanie zamknięta, po to, aby dokończyć na niej roboty. Obecnie wykonana jest warstwa wiążąca i wykonawca po wakacjach będzie musiał wykonać tam warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały też jeszcze zasypki i pozostałe prace przy przejściu dla zwierząt, oraz wykonanie siatek wygradzających i robót wykończeniowych. Całość przebudowy, zgodnie z kontraktem, powinna zakończyć się do kwietnia 2020 roku.

Grzeszczuk zaznacza jednocześnie, że odcinek A6 między Dąbiem a Rzęśnicą, to cały czas plac budowy i kierowcy powinni zachować tu szczególną ostrożność.