Szczecin Jazz na specjalne zaproszenie Herbie Hanckok Institute zaprezentuje się w ramach Międzynarodowego Dnia Jazzu. Koncert online już dziś wieczorem, 30 kwietnia!

 

Prezentacja będzie miała charakter premiery wideo online, którą wyemitują największe portale jazzowe na świecie – amerykańskie JazzCorner i International Jazz Day oraz polskie m. in. JazzSoul.pl, ZPAV, Szczecin Jazz i inne.

Międzynarodowy Dzień Jazzu został ustanowiony dekadę temu przez ONZ z inicjatywy Ambasadora Dobrej Woli UNESCO, pianistę i ikonę światowego jazzu, Herbiego Hancocka. Jest to największa, globalna impreza poświęcona temu stylowi muzycznemu. W koncercie zarejestrowanym na żywo w szczecińskiej Willi Lentza – niedawno odrestaurowanej i przystosowanej do funkcjonowania jako instytucja kultury – udział wzięli światowej sławy jazzmani ze Szwecji, Holandii, USA, Meksyku i Polski pod wodzą pomysłodawcy festiwalu Szczecin Jazz, saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego.

Premiera koncertu będzie dostępna bezpłatnie na Facebooku na profilach festiwalu Szczecin Jazz i Szczecińskiej Agencji Artystycznej w piątek, 30 kwietnia, od godz.19.00.