Nasi czytelnicy informują o gigantycznych zatorach w całym mieście. To efekt remontu trasy z centrum na Prawobrzeże. Wąskim gardłem jest modernizowana Estakada Pomorska. Obecnie nawet kilkadziesiąt minut stać trzeba na ul. Energetyków, Moście Długim. Blokuje się zjazd z Trasy Zamkowej czy Brama Portowa. Korki sięgają ul. Jana z Kolna i Tamy Pomorzańskiej.

 

W piątki korki w mieście zawsze są największe, ale dzisiaj możemy mówić o wielkiej kumulacji, która zatrzymała w samochodach tysiące mieszkańców miasta. Kolejne zmiany w organizacji ruchu wynikające z przebudowy Estakady Pomorskiej jeszcze bardziej utrudniają przejazd w stronę Prawobrzeża. Dodatkowym utrudnieniem jest temperatura – na termometrach mamy obecnie powyżej 30 stopni Celsjusza.

"Jak ktoś jeszcze ma możliwość wyboru, to proponuję omijać Trasę Zamkową szerokim łukiem", informuje jedna z internautek na grupie Suszą! Szczecin!

"Jedziemy Trasą Zamkową od półtorej godziny", dodaje inny internauta.

"Kolumba stoi od Gazowni w stronę dworca", to kolejny wpis.

Z informacji przekazywanych przez internautów można wywnioskować, że nie jest łatwo również w ścisłym centrum miasta, gdzie korkują się dojazdy do rond na placu Grunwaldzkim i placu Szarych Szeregów. Dojazd na prawy brzeg od strony Podjuch jest płynniejszy, ale na wysokości Dziewoklicza i Granitowej również możliwe są zatory.

– Kierujemy ręcznie ruchem tam, gdzie jest to wymagane i wskazane. Wszystkich stojących w korkach prosimy o cierpliwość i ostrożność, bo warunki pogodowe nie są korzystne i uważność jest wskazana. Udrażniamy przejazdy i kierujemy mieszkańców na możliwe objazdy – mówi Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

O inwestycjach w mieście, które mogą generować utrudnienia informowaliśmy w portalu wSzczecinie.pl wielokrotnie. Władze miasta oraz rzecznicy prasowi przepraszali za kłopoty i radzili możliwe przesiadanie się z samochodów do komunikacji miejskiej.