Bilety o wartości 2, 3 i 4 zł można mieć za złotówkę. Trzeba tylko na swoim telefonie zainstalować aplikację Mobilnej Karty Miejskiej. Tylko do niedzieli, 27 sierpnia, zakupu można dokonywać za pomocą karty płatniczej.

Akcję promocyjną przygotowały firma GoPay, umożliwiająca zakup biletów przez Internet w systemie Mobilnej Karty Miejskiej, wspólnie z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Promocja dotyczy zakupu biletów jednorazowych o wartości minimum 2 zł i obowiązujących na maksymalnie godzinny przejazd.

Zakupu można dokonać do najbliższej niedzieli, 27 sierpnia, przy użyciu karty płatniczej, a od 28 sierpnia do 31 grudnia 2017 r. wyłącznie przy użyciu systemu płatności elektronicznej Masterpass poprzez system Mobilnej Karty Miejskiej Miasta Szczecin. Pierwotnie zakup biletów za pomocą karty płatniczej miał być możliwy do końca lipca. Co istotne, w chwili dokonania płatności za bilet konto użytkownika zostanie obciążone w pełnej wysokości dokonywanej opłaty. Zwrot w ramach promocji zostanie dokonany na numer rachunku bankowego, z którego realizowana była płatność. Zostanie on przekazany użytkownikowi najpóźniej po 30 dniach od dokonania transakcji objętej promocją. 

Aplikacja MKM jest do pobrania w sklepie Google Play oraz na stronie internetowej www.gopay24.pl.

Regulamin promocji dostępny tutaj

Aktualnie aplikacja jest dostępna na smartfonach z systemem Android. Planowany termin wdrożenia Mobilnej Karty Miejskiej na system iOS został przesunięty na koniec sierpnia. Jak czytamy w przesłanej informacji prasowej, „ze względu na to, że w po wdrożeniu MKM w czerwcu pojawiło się kilka nowych pomysłów usprawnienia aplikacji. Wówczas uzgodniono z wykonawcą, że wdrożenia na kolejnych systemach będą zawierały wprowadzane zmiany na Androidzie. Nowości to: przypominajka, wersja anglojęzyczna oraz moduł płatności Masterpass”.