Z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i blisko 2 promilami alkoholu we krwi wsiadła za kierownicę auta, które nie miało ważnych badań technicznych. Nieodpowiedzialną 28-letnią szczeciniankę w porę zatrzymali policjanci ze szczecińskiej drogówki. Za swoje zachowanie kobieta odpowie przed sądem.

 

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Szczecina w niedzielę nad ranem. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej zauważyli pojazd, którego kierowca nie korzystał z wymaganych przepisami świateł od zmierzchu do świtu. Ponadto mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej, co więcej próbował uciekać.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali samochód. Za kółkiem siedziała kobieta, która w wydychanym powietrzu miała blisko 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu danych kierującej okazało się, że szczecinianka złamała ciążący na niej kilkuletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo samochód, którym kierowała, nie miał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

28-latka noc spędziła w policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. Teraz będzie się tłumaczyła przed sądem.