Oscarowe role i klasyki kina w przestrzeniach miejskich – „Kino na Leżakach” od początku wakacji gromadzi wielu szczecinian na plenerowych projekcjach. Najbliższa edycja już dziś wieczorem, 4 sierpnia, na Wyspie Grodzkiej.

 

„Kino na Leżakach” pojawia się w rożnych lokalizacjach miasta. Od Wyspy Grodzkiej, poprzez śródmieście, aż do Fabryki Wody.

– Myślę, że te lokalizacje, które wybraliśmy, pokazują, że Szczecin jest gotowy na taki projekt. Nie spotkaliśmy się do tej pory z jakimiś problemami. Często przychodzi więcej osób, ze swoimi kocykami i próbują do nas dołączyć, bo my zapewniamy 100 miejsc – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora wydarzenia.

W tym tygodniu „Kino na Leżakach” powraca na Wyspę Grodzką.

– W tej lokalizacji zawsze mamy odbiorców, zawsze są chętne osoby, które w letniej scenerii chcą obejrzeć film – dodaje Wołosz.

W środę, 4 sierpnia, do obejrzenia będzie jeden z najgłośniejszych filmów z końca lat 80. XX w. „Rain Man” – kameralny dramat psychologiczny Barry’ego Levinsona – został nagrodzony Oscarami dla najlepszego filmu, za reżyserię, scenariusz oryginalny i pierwszoplanową kreację Dustina Hoffmana. Karierowicz Charlie (Tom Cruise) dostaje informację o śmierci ojca, z którym od lat nie miał kontaktu. Z testamentu dowiaduje się, że ma starszego brata (Dustin Hoffman) chorego na autyzm, a cały majątek został zapisany na rzecz szpitala psychiatrycznego, w którym ten przebywa. Charlie porywa brata, mając nadzieję na uzyskanie połowy spadku. Jednak wspólna wędrówka braci uświadamia Charliemu, że jego dotychczasowe życie było oparte na błędnych wartościach i fascynacjach.

Najbliższy seans „Kina na Leżakach” odbędzie się wyjątkowo w środę, 4 sierpnia, o godz. 21.30. Wstęp jest bezpłatny, a w razie deszczu organizatorzy zapewniają uczestnikom przeciwdeszczowe peleryny.