Jak co czwartek mieszkańcy Szczecina mogą wybrać się na seans pod gołym niebem. Kino na Leżakach przez całe wakacje zaprasza do oglądania filmowych klasyków oraz nowych produkcji. W tym tygodniu na ekranie zagości nieodżałowany Robin Williams w filmie o tym, jak śmiech może pomóc w leczeniu.

 

– Organizując Kino na Leżakach, staramy się, aby każda część miasta miała „swój” seans, dlatego też co roku staramy się zmieniać i urozmaicać listę miejsc – mówi rzecznik spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, która jest organizatorem Kina na Leżakach. – Cieszymy się, że mieszkańcy tak chętnie korzystają z naszych propozycji i biorą udział w wydarzeniu.

Dzisiejszy pokaz (4 sierpnia o 21:00) w ramach Kina na Leżakach to kolejna propozycja z filmowej klasyki. „Patch Adams” to niezwykła historia człowieka, który odnajduje swoje powołanie, jakim jest leczenie ludzi. Jego podejście jest jednak niekonwencjonalne, bo w swoich terapiach dużo miejsca poświęca na śmiech. Uważa, że jest to klucz do szybszego powrotu do zdrowia. Te nietypowe metody nie spotykają się jednak ze zrozumieniem ze strony innych lekarzy.

W rolę główną w filmie wciela się Robin Williams, fenomenalny aktor, którego publiczność pokochała za poczucie humoru i zdolności komediowe.

Seans w ramach Kina na Leżakach odbędzie się dziś, 4 sierpnia, o godz. 21:00 nad Stawem Brodowskim.

Organizatorzy zapewniają 100 leżaków oraz koce. Wstęp jest bezpłatny, a w razie deszczu uczestnikom zostaną rozdane przeciwdeszczowe peleryny.

Partnerem wydarzenia jest firma METRO Global Solution Center.

 

Repertuar:

04 sierpnia – 21:00 – Staw Brodowski – Patch Adams (USA, 1998)

11 sierpnia – 21:00 – polana sportowa na Skolwinie, przy ul. Orłowskiej – Iluzja (Francja/USA, 2013)

25 sierpnia – 21:00 – Wyspa Grodzka – Mój przyjaciel Hachiko (USA, Wielka Brytania, 2009)

01 września – 20:30 – Osiedle Kasztanowe/ boisko do koszykówki – Szkoła życia (USA, 2013)

08 września – 20:30 – Plac Jakuba Wujka – Narodziny gwiazdy (USA, 2018)