Wizyta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Szczecinie miała na celu przede wszystkim przekonać polityków Platformy Obywatelskiej, że to ona, a nie Jacek Jaśkowiak będzie najlepszym kandydatem tej partii na Prezydenta RP. Wizyta polityczki w naszym mieście nie wiązała się z poruszaniem lokalnych tematów. Na konferencji więcej mówiono o obronie sądów i odwoływaniu szefa Najwyższej Izby Kontroli niż o sprawach Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Z naszego regionu kandydata na Prezydenta RP wybierać będzie 43 delegatów.

– W Platformie Obywatelskiej trwają prawybory. Pierwszy raz odbyły się one kilka lat temu, dzisiaj podchodzimy do tego drugi raz. Wierzymy, że nasz kandydat będzie najlepszym kandydatem na urząd prezydenta. To doskonała okazja, żeby pokazać Polkom i Polakom, że funkcja prezydenta może być godnie sprawowana – mówił Arkadiusz Marchewka, szef Platformy Obywatelskiej w województwie zachodniopomorskim.

– Prekampania dodaje nam siły, energii, mobilizacji. Ludzie w czasie kampanii zobaczyli, że jest nadzieja, że mamy siłę i determinację. Uważam, że prekampania jest dla Platformy Obywatelskiej dobra, mobilizuje struktury i nas, kandydatów. Dla polityka startującego w wyborach silne struktury są bardzo ważne – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. – Wszyscy Polacy, których spotykam w czasie kampanii, mówią o poczuciu godności, o tym, by zakończyć spór, który toczy się w naszym kraju, by zająć się na poważnie służbą zdrowia – mówiła dalej kandydatka na kandydatkę na Prezydenta RP.

W poniedziałkowe popołudnie Małgorzata Kidawa-Błońska ma spotkać się z przedstawicielami szczecińskiej kultury.