Temat parkowania w mieście staje się jedną z osi kampanii wyborczej. Kandydat na Prezydenta Szczecina z ramienia Koalicji Antysystemowej Jakub Kozieł w czwartek w programie „Studio wSzczecinie” stwierdził, że najgorzej sytuacja wygląda w centrum i należałoby się przyjrzeć miejscom, w których można byłoby stworzyć dodatkowe miejsca parkingowe. Zaproponował także lokalizacje nowego parkingowca.

„Samochody krążą po mieście szukając miejsc parkingowych”

W kampanii wyborczej możemy wyodrębnić kilka tematów, które w szczególny sposób zajmują uwagę kandydatów. Poza sprawami ideologicznymi i inwestycyjnymi dużo się mówi o konieczności zmian w formule funkcjonowania komunikacji miejskiej i reorganizacji sposobu parkowania w mieście. Jedni kandydaci stawiają na autobusy i tramwaje oraz ograniczanie ruchu aut w centrum, a inni chcieliby, by kierowcy mogli swobodnie parkować: - Naszym pomysłem jest budowa co najmniej jednego dużego parkingowca, na przykład w miejscu po szkole Maciuś, tam jest zdewastowany teren. Musielibyśmy przygotować analizę czy można tam zrobić część podziemną, jeżeli takie miejsce by powstało to na pewno mniej osób krążyłoby po ulicy Jagiellońskiej czy Bałuki – mówił Jakub Kozieł.

Kandydat zwrócił także uwagę na problemy braku miejsc parkingowych na osiedlach: - Mieszkancy Osiedla Zawadzkiego od dawna podnoszą ten kłopot. Postulujemy budowę miejsc parkingowych piętrowych, które chowają się pod ziemię, co pozwala na oszczędzanie przestrzeni – mówił. Pytany przez dziennikarza o „dyktat rowerzystów” w mieście Jakub Kozieł odpowiedział, że dla każdego jest miejsce, ale ruch na ulicach powinien być planowany z głową.

Straż miejska niekoniecznie do likwidacji

Kandydat na Prezydenta Szczecina w naszym studiu zapowiedział przeprowadzenie audytu w Urzędzie Miasta, szczególnie nie podoba mu się funkcjonowanie spółek Nieruchomości i Opłaty Lokalne oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Oberwało się także Straży Miejskiej, choć Jakub Kozieł w przeciwieństwie do swoich partyjnych kolegów nie jest zdeklarowanym orędownikiem likwidacji jednostki: - Straż Miejska powinna zajmować się innymi rzeczami, a nie dublować tego co robi policja, straż powinna być także bardziej aktywna. Mieszkańcy ul. Wyszyńskiego skarżyli się ostatnio, że dzwonią do strażników o 19.00 i tam był głuchy telefon. Strażnicy miejscy powinni być na ulicach i patrolować – mówił Kozieł.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Kandydatami na Prezydenta Szczecina poza naszym gościem są jeszcze: Piotr Krzystek (Bezpartyjni), Bartłomiej Sochański (PiS), Sławomir Nitras (PO), Piotr Czypicki (SRM) oraz Dawid Krystek (SLD).

Zobacz też:

Czy Piotr Krzystek będzie zostawiać swoje auto na parkingu Park and Ride? "Rozważę to, ale..."