Szczeciński polityk został szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do parlamentu. Jak donoszą media ogólnopolskie awans Joachima Brudzińskiego to efekt dobrze poprowadzonej kampanii europarlamentarnej oraz zdolność do mobilizowania elektoratu partii. Wybory mają się odbyć w połowie października. W sztabie partii znajdzie się także inny polityk z naszego regionu Paweł Szefernaker.

Dobra passa Joachima Brudzińskiego trwa. Polityk Prawa i Sprawiedliwości został posłem do Parlamentu Europejskiego, zdobywając prawie 170 tysięcy głosów, a teraz awansował na szefa sztabu wyborczego PiS przed wyborami do sejmu i senatu. Ma być odpowiedzialny za strategię polityczną partii oraz konstruowanie regionalnych sztabów wyborczych.

Kampania PiS przed wyborami ma ruszyć już w lipcu i być bardzo intensywna. W sztabie znajdzie się także Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, bliski współpracownik byłego ministra.

W tym tygodniu w sejmie odbyło się ślubowanie nowego parlamentarzysty, który zastąpił w sejmie Joachima Brudzińskiego. Mandat objął Rafał Mucha.