Nie ma wątpliwości, że na Łasztowni będzie się działo... Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zapowiada na najbliższe miesiące program wypełniony wydarzeniami. Jest wśród nich wiele bezpłatnych spotkań, wernisaży, ale też koncertów i spektakli, które mogą zainteresować odbiorców o bardzo różnych gustach.

Recitale, jazz i hip-hop

Stara Rzeźnia zaplanowała przede wszystkim wiele interesujących wydarzeń muzycznych. Jednym z najciekawszych marcowych koncertów będzie na pewno koncert „Tribute To Louis Armstrong” z udziałem trębacza Troya Andersona (10 marca). Równie ciekawie zapowiada się występ FeelHormons Band - jazzowego projektu znanej aktorki, Sylwii Różyckiej (31 marca).

W kwietniu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na recital znakomitej szwedzkiej wokalistki, Sophie Zelmani. To będzie jedyny występ tej artystki w Polsce, zaplanowano go na 7 kwietnia.

Pięć dni później na scenie Iluzjon, zaprezentuje się Pokahontaz, zespół stworzony przez Rahima i Fokusa, z legendarnej Paktofoniki. W Szczecinie wystąpią po raz pierwszy od 7 lat!

13 kwietnia natomiast nastąpi zmiana nastroju. Zagra Sonbird, zespół, który niedawno wydał swój debiut „Głodny”, promowany przez singiel „Wodospady”. Można się spodziewać "zgrabnych, indierockowych piosenek, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem".

Muzyczny bestseller

11 maja Stara Rzeźnia zaprasza na muzyczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego, a tydzień później na scenie na Łasztowni usłyszymy artystkę, która rozpocznie tegoroczny Szczecin Music Fest. To Nubya Garcia, londyńska saksofonistka, zdobywczyni prestiżowej nagrody „Breakthrough Act of the Year" przyznawanej przez legendarną londyńską stację Jazz FM. Jej album „Nubya's 5ive" (Jazz Re:freshed) to muzyczny bestseller. Każdy występ artystki, to niezwykle energetyczne wydarzenie i tak też zapewne będzie w Szczecinie. Nubya Garcia przyjedzie wraz z klawiszowcem, perkusistą i basistą.

W czerwcu planowany jest recital Janusza Radka, a dokładne informacje na ten temat wkrótce zostaną ujawnione.

Memy Marty Frej

Zapowiadane są także wydarzenia związane ze sztuką i malarstwem, w Galerii Szczecińskiej. Tam praktycznie co miesiąc można zobaczyć nową wystawę, a 18 marca odbędzie się wernisaż ekspozycji prac Stanisława Kubackiego i Hermanna Stohra „Nie znaczy nie”. Na pewno bardzo ciekawa będzie też wizyta Marty Frej, która w ramach Women's Festu 24 marca odwiedzi Szczecin. W Starej Rzeźni nastąpi wtedy otwarcie wystawy jej prac, ale także zaplanowano spotkanie z tą bardzo znaną memiarką, pod hasłem „Jestem silna, bo…”. W czerwcu natomiast zostanie pokazana wystawa fotograficzna, którą przygotuje Andrzej Łazowski. Wstęp na te wydarzenia będzie bezpłatny.

Marketing i targi dla miłośników zwierząt

Stara Rzeźnia otwiera się także na nowe inicjatywy. Już niebawem zaprezentuje szczegółowy program pierwszego, autorskiego wydarzenia o charakterze szkoleniowym. „SR Marketing Trends 2019” to idea skierowana do specjalistów branży marketingowej, swoją wiedzą dzielić się będą najwybitniejsi specjaliści z całej Polski. Konferencja będzie trwała dwa dni - 9 i 10 maja. Tymczasem 19 maja na Łasztowni zaplanowano pierwsze w Szczecinie targi akcesoriów dla zwierząt „Pupilove”.

– To pomysł dość odważny, ale wierzymy, że na takie inicjatywy również jest zapotrzebowanie. Będzie to okazja do zakupu akcesoriów dla psów, kotów, futrzaków, ale i okazja do zgłębienia wiedzy na temat naszych pupili – informuje Kamila Walerysiak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Dużo dobrego teatru

Projekt „Scena Stara Rzeźnia” zainicjowany w styczniu tego roku spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem widzów. Na pokazywanym w tym cyklu, spektaklu „Wszystko o mężczyznach” Miro Gavrana, widownia była wypełniona w całości. W tym miesiącu będzie okazja, by zobaczyć to przedstawienie w trzech terminach: 15, 16 i 29 marca. Z kolei 31 marca scena proponuje monodram Marka Żerańskiego „Morfina” (według Michaiła Bułhakowa). Piotr Ochman z Fundacji Kultury West & Art, który współorganizuje te wydarzenia zapowiada: – Jeszcze w tym sezonie w Starej Rzeźni pojawią się kolejne tytuły. Planujemy pokazać np. jeszcze jeden monodram w wykonaniu Marka Żerańskiego, tzn. „Tworki” na podstawie prozy Marka Bieńczyka.

Inne wydarzenia

Poza tym raz w miesiącu odbywać się będą spotkania z prof. Jackiem Rudnickim oraz coach Małgorzatą Krawczak.

– Wydarzeń będzie jeszcze więcej. Serdecznie zapraszamy by odwiedzać nas jak najczęściej – mówi Patryk Walczak, kierownik Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.