Pociągi do Świnoujścia i Międzyzdrojów w wakacje przez większą część dnia będą kursować przeciętnie co godzinę, a większość z nich zostanie złożona z 2 lub nawet 3 zespołów trakcyjnych. Więcej składów pojawiło się również na trasach do Kołobrzegu, Mielna oraz Darłowa.

 

Nowy rozkład jazdy Polregio obowiązuje od soboty 25 czerwca. Specjalnie na lato przygotowano dużo więcej połączeń nad morze.

– Rozpoczęły się wakacje, dopisuje pogoda. Oznacza to zwiększony ruch turystów nad Bałtyk. Dobrze skorzystać zatem z pociągów regionalnych. Nie tylko dlatego, że mamy na Pomorzu Zachodnim najnowocześniejszą flotę w Polsce. Również dlatego, że podróż jest wygodna, bez ewentualnych korków, a przede wszystkim może być tańsza niż autem ze względu na wysokie ceny paliwa – mówi zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Najszybciej do Międzyzdrojów i Świnoujścia można dojechać ze stolicy województwa pociągiem – „Błękitny”, który odjeżdża ze stacji Szczecin Główny w weekendy o godz. 8:59, a w dni robocze o godz. 9:15. W Międzyzdrojach jest już po 67 minutach, a w Świnoujściu po 87 minutach.

W weekendy uruchomiony zostanie pociąg Regio „Karsibór” na trasie Zielona Góra – Świnoujście – Zielona Góra (przyspieszony na odcinku Szczecin – Świnoujście). Jest też pociąg „Orkan”, relacji Poznań – Świnoujście, który omijać będzie Szczecin Dąbie i Szczecin Główny. Dla przykładu, dzięki temu stargardzianie dojadą do Międzyzdrojów w 1 godzinę i 19 minut.

Dodatkowe pociągi pojaiły się także na trasie ze Szczecina do Kołobrzegu, z Koszalina do Mielna oraz ze Sławna i Słupska do Darłowa. Wszystkie wakacyjne, weekendowe pociągi nad morze kursować będą także we wrześniu.