Zakład Usług Komunalnych otrzymał pozwolenie na budowę i w najbliższym czasie ogłoszony ma zostać przetarg na przebudowę kąpieliska Dąbie. Miasto zapewnia, że prace zakończą się przed sezonem letnim.

Inwestycja jest mocno opóźniona, bo plażowicze mieli korzystać z nowej infrastruktury już latem tego roku. Do tej pory na terenie kąpieliska wycięto jednak tylko kilkanaście dużych drzew, co miało być przygotowaniem do właściwych prac.

W ramach planowanej inwestycji przebudowane zostaną chodniki, przy których staną nowe ławy piknikowe, stoły do szachów i ławki. Zaprojektowano place zabaw z urządzeniami dla najmłodszych dzieci oraz z większymi zabawkami. Wybudowane zostaną punkty gastronomiczne z wyznaczonym miejscem do konsumpcji. Ważną częścią przebudowy będzie modernizacja instalacji.

- Na kąpielisku w Dąbiu rozbudowane zostaną instalacje wodociągowa oraz energetyczna. Pojawi się oświetlenie. Wybudowane zostanie podłączenie do kanalizacji sanitarnej i w końcu będzie można zapomnieć o opróżnianiu istniejącego tam szamba. Będą nowe sanitariaty – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Na przyszły sezon letni zmodernizowane mają być dwie plaże. Miesiąc temu miasto wybrało wykonawcę, który przebuduje kąpielisko Dziewoklicz. Nie obyło się bez problemów. Trzeba było powtórzyć przetarg, a później dołożyć do budżetu inwestycji blisko 3 mln zł. Ostatecznie modernizacja Dziewoklicza będzie kosztować 11,9 mln zł. Wszystkie prace mają zostać zakończone do 28 czerwca 2019 r., ale wcześniej oddana do użytku musi być sama plaża, by 15 czerwca mogli tam wejść pierwsi plażowicze.

W dalszej perspektywie planowana jest również przebudowa kąpieliska Głębokie.