Tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły nowe połączenie ze Szczecina do Szwecji. Zostanie ono uruchomione wiosną tego roku. „Nowe połączenie wzmocni relacje biznesowe pomiędzy Polską i Szwecją, a jednocześnie pobudzi lokalny sektor lotniczy, turystyczny i hotelarsko-restauracyjny” - czytamy w komunikacie prasowym.

Pierwszy lot na tej trasie zaplanowano na 14 maja. Połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Bilety są już w sprzedaży i można je rezerwować na stronach wizzair.com lub poprzez mobilną aplikację WIZZ. Ceny biletów zaczynają się już od 39 zł / 99 koron.

Wcześniej podróż ze Sztokholmu do Szczecina promem trwała około 14 godzin. Można było też wybrać samolot do Poznania, Gdańska (12-15 godzin) lub do Berlina (najdroższa opcja). Najtańszym rozwiązaniem był lot z przesiadką w Warszawie, ale to też zajmowało dużo czasu.

O potrzebie utworzenia połączenia z lotniska w Goleniowie do Sztokholmu pisaliśmy już kilkukrotnie. Informowaliśmy m.in. o akcji Adriana Bornowskiego, który był pomysłodawcą zbierania podpisów pod petycją w tej sprawie. Jest on członkiem kilkutysięcznej społeczności emigrantów z Pomorza Zachodniego, którzy pracują w tym szwedzkim mieście i jego najbliższych okolicach.

- Sztokholm jest na pierwszym miejscu połączeń, o które walczymy. Cały czas rozmawiamy na temat podczas spotkań z przewoźnikami - zapewniał nas we wrześniu 2017r. Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy portu lotniczego Szczecin-Goleniów.

Nowo uruchomione połączenie ze Szczecina oznacza, że linie Wizz Air obsługują w sumie 166 niskokosztowych połączeń do 30 krajów z ośmiu polskich lotnisk. Ze Szczecina Wizz Air lata do norweskich portów Bergen, Oslo-Sandefjord-Torp i Stavanger.

- Dzięki temu połączeniu, oraz dziesięciu pozostałym, jak również 6 kierunkom czarterowym, w pełni zasadne wydają się prognozy mówiące, że Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność, w 2018 roku, obsłuży prawie 700 tys. pasażerów, będąc nadal wśród najdynamiczniej rozwijających się lotnisk w Polsce - mówi Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

ZOBACZ TEŻ: Ryanair świętuje 100 tys. pasażerów na trasie Szczecin-Warszawa

ZOBACZ TEŻ: To będzie duża inwestycja na lotnisku Szczecin-Goleniów. Znamy szczegóły