Tylko 60 groszy kosztują bilety na koncert jubileuszowy szczecińskiej sceny muzycznej. Sprzedaż biletów rusza w najbliższą sobotę.

Opera na Zamku świętuje 60-lecie swojej sceny artystycznej. Z tej okazji w niedzielę, 15 stycznia, organizuje specjalny koncert jubileuszowy.

Jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia, podczas koncertu „zobaczymy portret własny opery, ze słynnymi motywami w librettach, z jej bohaterami i wspaniałymi tematami muzycznymi. Będą momenty wzniosłe, śmieszne i straszne, nie zabraknie też wspomnień i planów na przyszłość”. Wystąpią Lucyna Boguszewska, Anna Borucka, Joanna Tylkowska-Drożdż, Aleksandra Olczyk, Małgorzata Zgorzelska, Paweł Wolski, Marcin Scech, Tomasz Łuczak, Janusz Lewandowski, a także chór, balet i orkiestra Opery na Zamku.

W sprzedaży od soboty
Bilety na ponad godzinne widowisko kosztują tylko 60 groszy. Ich sprzedaż rusza w najbliższą sobotę, 7 stycznia, o godz. 14:00. Wejściówki będzie można nabyć wyłącznie w kasie Opery na Zamku (przy ul. Korsarzy 34, wejście A i H).

- Przypominamy, że miejsc jest 539, ni mniej, ni więcej. Jedna osoba może kupić 2 bilety – informuje Magdalena Jagiełło-Kmieciak, rzecznik prasowy Opery na Zamku.

Koncert jubileuszowy odbędzie się 15 stycznia o godz. 18:00. Szczegóły w regulaminie.


Bezpłatne zwiedzanie operowych zakamarków

Dzień później, w poniedziałek 16 stycznia, Opera na Zamku zaprasza na dzień otwarty. W godz. 14:00-19:00 będzie można zwiedzić niedostępne na co dzień zakamarki: od podziemi, przez salę główną, orkiestron, salę prób baletu czy słynną komnatę z najstarszymi freskami w regionie.

- Nasze tajemnice zdradzać będą przewodnicy – zachęca rzeczniczka. - Zwiedzanie w odstępach 20-minutowych i maksymalnie 30-osobowych grupach. Czas trwania około 50 minut. Spotykamy się w Galerii O., wejście K – informuje.