To doskonała propozycja dla entuzjastów jazzu w niebanalnej i nowatorskiej formie. Zespół O.N.E. Quintet, nominowany do Fryderyków 2021 w kategorii Muzyka jazzowa – fonograficzny debiut roki jazz zagra dla szczecinian na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Koncert już w środę, 22 września.

 

Te pięć utalentowanych kobiet, które jazz okraszają nowymi dźwiękami, inspiracje czerpią z twórczości m.in. Soweto Kincha, Krzysztofa Komedy czy Zbigniewa Seiferta i Zbigniewa Namysłowskiego. O.N.E. Quintet w składzie: Monika Muc (saksofon), Dominika Rusinowska (skrzypce), Pola Atmańska (piano), Kamila Drabek (kontrabas) i Patrycja Wybrańczyk (perkusja) na swoim koncie mają m.in. udział w wyjątkowym widowisku multimedialnym „Kobiety grają̨ Industrię” w ramach finału festiwalu Industriada 2018, a także występ podczas uroczystości 100. rocznicy uzyskania praw politycznych przez kobiety w Polsce.

W 2019 r. grupa została wyróżniona w konkursie „Ladies Jazz Festival” w Gdyni oraz otrzymała nagrodę̨ specjalną podczas „Krokus Jazz Festiwal” 2019 r. w Jeleniej Górze. Zespół miał okazję być częścią finałowego składu „B-Jazz International Contest” 2020 w Belgii.

O.N.E. Quintet ma na swoim koncie również nominację do Fryderyków a także został wybrany przez krytyków JAZZ FORUM zespołem roku w kategorii Nadzieja jazzu.

Debiutancki album grupy pt. „ONE” oceniono jako „dojrzały, bezkompromisowy, obalający mity i łamiący konwencje”.

Podczas koncertu na Dużym Dziedzińcu szczecińskiego zamku pojawi się jazz zagrany nowocześnie, inspirowany muzyką współczesną, hip hopem i etno w autorskich kompozycjach i aranżacjach instrumentalistek O.N.E. Quintet.

Koncert odbędzie się 22 września o godz. 19 w ramach cyklu „środa jazZamek”. Bilety na koncert w cenie 40 zł, do kupienia na www.bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasie Zamku w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.) i Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.